Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Řecko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Řecko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Řecko.

Destinace vhodné pro posezónní dovolenou

Destinace vhodné pro posezónní dovolenou

Kdo se rozhodl, že vyrazí na dovolenou k moři až v době, kdy se u nás začíná kazit počasí a přichází chladnější podzimní dny, udělal jistě dobře. Nemusíte urazit zrovna tisíce kilometrů a zaplatit horentní sumy, abyste si mohli užívat ještě tepla a sluníčka. Skvělé podmínky ke koupání nabízí i mnohé evropské destinace a navíc za velmi výhodné ceny.

celý článek

 

Athos - ženám vstup zakázán

Athos - ženám vstup zakázán

Athos určitě nepatří mezi typická turistická místa. Tento poloostrov se svou Svatou horou má stále svá specifika a pořád jej obestírá jistý závoj tajemna. Jde o malou mnišskou republiku s dlouhou historií, která je sice od dob balkánských válek součástí Řecka, avšak stále má autonomní status.

celý článek

 

Thessaloniki, aneb na skok do Soluně

Thessaloniki, aneb na skok do Soluně

Soluň, druhé největší město Řecka, je považována za významné průmyslové, obchodní a kulturní centrum. Díky své strategické poloze se stalo významnou dopravní křižovatkou nejen Řecka, ale celé jihovýchodní části Evropy. Ve svých útrobách však skýtá také mnoho zajímavých historických památek, kvůli kterým sem přijíždí většina turistů.

celý článek

 

Karpathos – opuštěný ráj

Karpathos – opuštěný ráj

Řecký ostrov Karpathos, patřící do Dodekanéského souostroví, bývá často považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů v zemi. Může za to zdejší různorodá krajina, zelené stráně, skaliska, písečné pláže a nádherně azurové moře. Lidé sem jezdí načerpat energii a vychutnat si tu pravou Řeckou atmosféru, která na ostrově panuje.

celý článek

 

Kavala – vstupní brána k ostrovům Egejského moře

Kavala – vstupní brána k ostrovům Egejského moře

Kavala je velkým rušným přístavním městem situovaným na severu Řecka, v prefektuře Makedonie, která vyniká nejen zeměpisnou, ale také historickou a politickou rozmanitostí. Samotné město je považováno za vstupní bránu k ostrovům na severu Egejského moře a severního Dodekaneského souostroví.

celý článek

 

Mystras – ráj archeologů

Mystras – ráj archeologů

Na poloostrově Peloponés se poblíž města Sparta rozkládají trosky okouzlujícího byzantského města Mystras. Jde o významnou archeologickou lokalitu a vyhledávaný cíl turistů. Tato významná historická a kulturní památka byla zapsána v roce 1989 na Seznam světového dědictví UNESCO.

celý článek

 

Metsovo - Řecko nejsou jen pláže

Metsovo - Řecko nejsou jen pláže

Ve středním Řecku se v nadmořské výšce 1200 metrů rozkládá horské městečko Metsovo, v němž vládne nezávislý duch místních horalů. Město je důkazem toho, že Řecko není jen zemí pláží a azurového moře, ale na své si zde přijdou také milovníci hor, zimních sportů a pěší turistiky.

celý článek

 

Ostrov Korfu - bezvadná dovolená v Řecku

Ostrov Korfu - bezvadná dovolená v Řecku

Řecký ostrov Korfu je nejsevernějším a druhým největším z Jónských ostrovů. Leží na západ od řecké pevniny, nedaleko italského “podpatku“ a řadí se mezi nejzelenější a nejatraktivnější řecké ostrovy. Díky své poloze má příznivé klima a bohatou vegetaci. Často se také setkáváme s označením “smaragd Středomoří“.

celý článek

 

Symi – ochutnejte nejlepší řecký chléb

Symi – ochutnejte nejlepší řecký chléb

Nedaleko tureckého pobřeží se z hlubin Egejského moře vynořuje malinkatý řecký ostrůvek Symi, který svého času proslul jako největší producent mořských hub na světě i jako strategické místo během válečných výprav. Je těžké uvěřit, že v dobách největší slávy zde žilo 30 tisíc lidí, tedy ještě více než na sousedním mnohem větším Rhodosu.

celý článek

 

Spetses - cíl bohatých Athéňanů

Spetses - cíl bohatých Athéňanů

Řecký ostrov Spetses ležící v Egejském moři patří mezi nejzelenější ostrovy v Argo-Sarónském souostroví. Ostrov je proslulý nejen krásnou přírodou, ale také okázalou architekturou. Láká hlavně bohaté Athéňany a movitější turisty.

celý článek

 

Gournia – pozůstatky minojského města

Gournia – pozůstatky minojského města

Asi 19 km od hlučného a moderního letoviska Agios Nicolaos se rozkládá jedno z nejlépe dochovaných minojských měst na Krétě. Starověká Gournia byla objevena na samém počátku 20. století americkou archeoložkou Harriet Boyd-Hawes. První archeologické práce zde proběhly v roce 1904.

celý článek

 

Epidaurus - rodiště Apollonova syna

Epidaurus - rodiště Apollonova syna

Epidaurus je jedním z nejkrásnějších archeologických nalezišť nejen na Peloponésu, ale v celém Řecku. Nachází nedaleko Korintského průplavu a své návštěvníky láká především zdejší dochované starověké divadlo. Na obnově dalších částí lokality se neustále pracuje.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 
 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • ŘECKO 2021 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA