Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Řecko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Řecko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Řecko.

Kefalonie – největší Jónský ostrov

Kefalonie – největší Jónský ostrov

Největší Jónský ostrov se nachází mezi Lefkadou a Zakynthosem ve vodách Jónského moře na západ od Řecka. Asi 45 tisíc obyvatel žijících převážně v hlavním městě ostrova, Argostoli, je vstřícných, milých a neskutečně pohostinných.

celý článek

 

Lefkada, bílý ostrov s jednou z nejkrásnějších pláží světa

Lefkada, bílý ostrov s jednou z nejkrásnějších pláží světa

Možná znáte ty situace, kdy si prohlížíte katalogy cestovních kanceláří a obdivně vzdycháte nad tyrkysovou vodou, zlatavým pískem a prázdnou pláží. Po příjezdu do destinace se pláž z větší dálky obrázku již příliš nepodobá a přímo na místě, obklopeni chaosem, máte chuť trhat si vlasy. To však rozhodně není případ Lefkady.

celý článek

 

Korfu – Jónský smaragd

Korfu – Jónský smaragd

Stále zelený ostrůvek Korfu nese tak trochu patetické přízvisko „smaragd Středomoří“. S přibývajícím turistickým ruchem sice jeho lesk od dob císařovny Sisi lehce povadl, pořád však patří mezi to nejkrásnější, co mohou evropské ostrovy nabídnout, a řadí se mezi jednu z neoblíbenějších turistických destinací.

celý článek

 

TOP 5 nejlepších pláží na Rhodosu

TOP 5 nejlepších pláží na Rhodosu

Rhodos patří k nejromantičtějším ostrovům Řecka. Říká se, že slunce tu svítí téměř 300 dní v roce, a tak není divu, že místní pláže jsou od jara do podzimu hojně využívané. Které z nich jsou ty nejhezčí?

celý článek

 

Tipy na oblíbené ubytování na Rhodosu

Tipy na oblíbené ubytování na Rhodosu

Chcete si užívat klidu a pohody na pláži, objevovat historii nebo poznávat jedinečnou středomořskou přírodu? Pak se vydejte na řecký ostrov Rhodos, který nabízí nejen to, ale ještě mnohem více. Čekají zde na vás jak živá a pulzující letoviska, tak i opuštěná zákoutí s malebnými plážemi. Rhodos vás jistě okouzlí natolik, že se na něj budete chtít znovu vrátit.

celý článek

 

Eretria - středověké město na ostrově Evia

Eretria - středověké město na ostrově Evia

Ostrov Evia je druhým největším ostrovem v Egejském moři. Leží zhruba uprostřed Řecka mezi pevninou a souostrovím Sporady. Kromě hlavního města Chalkidy stojí za návštěvu také starověká Eretria, která patří k nejzajímavějším historickým místům na ostrově.

celý článek

 

Athény – náměstí Monastiraki

Athény – náměstí Monastiraki

Každý, kdo navštíví Atény, by neměl vynechat prohlídku Monastiraki, jednoho z nejživějších nákupních center metropole. Nachází se na stejnojmenném náměstí, nedaleko příjemné pěší zóny Plaka. V jeho centru stojí byzantský chrám, který je však dnes již obklopen moderními stavbami a obchody s nejrůznějším zbožím.

celý článek

 

Philippi – památka na Filipa II. Makedonského

Philippi – památka na Filipa II. Makedonského

Asi 15 km od řeckého města Kavala se rozkládají působivé trosky města Philippi, které dostalo své jméno po králi Filipovi II. Makedonském, otci Alexandra Makedonského. Město bylo vystavěno na počest vymanění Makedonie z vlivu Thráků v roce 356 před naším letopočtem.

celý článek

 

Limnos čekající na objevení

Limnos čekající na objevení

V severovýchodním cípu Egejského moře se rozkládá nádherný a turismem ještě příliš nedotčený ostrov Limnos. Ostrov s rozlohou 475 km2 nabízí mnoho možností ke strávení klidné a pohodové dovolené. Na více než 250 kilometrech pobřeží na vás čekají zlatavé písečné pláže a nádherně čistá průzračná voda.

celý článek

 

Athény, čtvrť Kolonaki – dotek luxusu

Athény, čtvrť Kolonaki – dotek luxusu

Jednou z nejvyhlášenějších athénských čtvrtí je bezesporu Kolonaki, kde oproti jiným částem města najdete mnohem více galerií, starožitnictví a butiků s módním oblečením. Není se tak čemu divit, že zde potkáte zejména dobře situované Athéňany, kteří nemají hluboko do kapsy a mohou si užívat zdejšího luxusu.

celý článek

 

Vergina – pozůstatky starověkého města Agai

Vergina – pozůstatky starověkého města Agai

V severním Řecku se v prefektuře Makedonie, která je největší správní oblastí v zemi, nachází město Vergina. Proslavilo se především jako významná archeologická lokalita, kde byly odkryty pozůstatky starověkého města Agai. V roce 1996 byla proto Vergina zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.

celý článek

 

Skyros – domov malých koní

Skyros – domov malých koní

Skyros je s rozlohou 204 km2 jedním z největších ostrovů souostroví Sporady. Při pohledu shora vypadá jako velká osmička, je totiž tvořen dvěma poloostrovy, které jsou spojeny 3 kilometry širokou šíjí. Ostrov, na němž žije okolo 3 tisíc obyvatel, si kvůli své odloučenosti od ostatních ostrovů stále uchovává svůj osobitý ráz.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 
 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2021 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA