Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Řecko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Řecko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Řecko.

Elounda – luxusní krétské letovisko

Elounda – luxusní krétské letovisko

Elounda je jedním z nejlepších a nejluxusnějších letovisek na Krétě. Leží v Mirabellském zálivu a její okolí tvoří jedna velká laguna, kde je spousta zeleně, klid pro relaxaci i dostatek možností zábavy. Je směsicí starověku a moderní doby, na své si zde proto přijdou jak milovníci historie, tak i lidé toužící po luxusu plážového střediska.

celý článek

 

Athény - Muzeum Benaki

Athény - Muzeum Benaki

V athénské čtvrti Kolonaki se na rohu Národního parku nachází Muzeum Benaki, které je jednou z nejdůležitějších řeckých institucí, jež se snaží uchovat a chránit kulturní odkaz helénismu. Je jedním z největších a také nejstarších muzeí v Řecku.

celý článek

 

Karystos s pevností Castello Rosso

Karystos s pevností Castello Rosso

Na nejjižnějším výběžku ostrova Evia, který je po Krétě druhým největším řeckým ostrovem, se nachází atraktivní městečko Karystos, kterému dominuje středověká pevnost Castello Rosso.

celý článek

 

Národní zahrady v Athénách

Národní zahrady v Athénách

Na budovu řeckého Parlamentu v centru Athén navazují Národní, někdy též Královské zahrady - velký veřejný park založený v roce 1840 královnou Amálií. Zahrady jsou skvělým místem pro odpočinek od ruchu velkoměsta, poskytují opravdu poklidná a tichá zátiší.

celý článek

 

Ithaka – Odysseův ostrov

Ithaka – Odysseův ostrov

Řecký ostrov Ithaka proslavil především Homérův epos o králi Odysseovi, hrdinovi z Trojské války. S rozlohou 92 km2 je pátým největším ostrovem Jónského souostroví ležícím ve stejnojmenném moři. Díky absenci letiště zde tolik nepronikl turistický ruch, Ithaka si tak stále uchovává svůj typicky řecký ráz.

celý článek

 

Parnas - pohoří zasvěcené Apollonovi

Parnas - pohoří zasvěcené Apollonovi

Velkolepé pohoří Parnas rozkládající se v oblasti středního Řecka kdysi patřilo k nejposvátnějším místům antického Řecka. Pohoří bylo zasvěceno Apollonovi a múzám, pod masívem Parnasu navíc dodnes stojí zbytky nejproslulejší věštírny starověku - Delf. Právě zde věštkyně Pýthia předpovídala osudy vládcům a říším.

celý článek

 

Faistos na Krétě – jeden z pozůstatků minojské civilizace

Faistos na Krétě – jeden z pozůstatků minojské civilizace

Na řeckém ostrově Kréta se v místech, odkud se naskýtá nádherný výhled na širokou a úrodnou planinu Messara, rozkládá druhý největší a nejdůležitější minojský palác Faistos (někdy též Festos či Phaistos). Není sice tak dokonale zrekonstruovaný jako známější palác v Knossu, ale zato oplývá jinými přednostmi.

celý článek

 

Kouzelné město Korfu

Kouzelné město Korfu

Na východním pobřeží nejsevernějšího z Jónských ostrovů – řeckého ostrova Korfu, se nachází stejnojmenné hlavní město, často také nazývané Kerkyra. Jeho architektura na sobě nese patrné vlivy byzantských, benátských, francouzských i anglických vládců. Zdejší život byl po staletí ovlivňován cizími kulturami, které daly městu neobvyklé kouzlo.

celý článek

 

Athény - Plaka

Athény - Plaka

Plaka byla již v byzantských dobách centrem všedního života Atéňanů. Jde tedy o nejstarší čtvrť řecké metropole, která se rozkládá u východního úpatí Akropole. V současné době je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Athénách, úzké uličky lemované obchody a tavernami zde vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

celý článek

 

Řecko – dovolená s eTravel.cz

Řecko – dovolená s eTravel.cz

Snad každý touží prožít neuvěřitelnou dovolenou, která bude příjemná, plná slunce a zábavy. Pro mnoho lidí je právě Řecko symbolem takové dovolené. Nabízí nádherné pláže, kouzelné ostrovy, výtečnou kuchyni a nekončící pohodu místních taveren.

celý článek

 

Agios Nikolaos - oblíbené letovisko na ostrově Kréta

Agios Nikolaos - oblíbené letovisko na ostrově Kréta

Agios Nikolaos je hlavním městem krétské provincie Lassithi rozkládající se na východě ostrova. Založeno bylo v roce 1869 na místě tehdejší benátské pevnosti Mirabello, která dala jméno celému zálivu. Dnes je to jedno z nejoblíbenějších, nejstarších a nejnavštěvovanějších letovisek na Krétě.

celý článek

 

Paxi - Poseidonův ostrov

Paxi - Poseidonův ostrov

Jen pár kilometrů jižně od ostrova Korfu se nachází malý ostrůvek Paxi, zvaný též Paxos nebo Paxol. Na rozdíl od svého většího souseda však Paxi není ještě postižen masovým turismem, dalo by se říct, že je zelenou oázou klidu. Je dlouhý 8 km, 3 km široký a najdete na něm jen tři vesnice.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 
 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • ŘECKO 2021 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA