Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Národní zahrady v Athénách

Na budovu řeckého Parlamentu v centru Athén navazují Národní, někdy též Královské zahrady -  velký veřejný park založený v roce 1840 královnou Amálií. Zahrady jsou skvělým místem pro odpočinek od ruchu velkoměsta, poskytují opravdu poklidná a tichá zátiší.

Zahrady jsou od doby svého založení významnou součástí řecké metropole. Rozkládají se na ploše 16 hektarů, nejsou tedy tak rozlehlé, aby v nich člověk dokázal zabloudit, ale přesto je v nich stále co objevovat. Zahrady vznikaly ve stejné době jako Prezidentský palác ležící přímo za nimi. Královna Amálie – manželka krále Oty I. nechala pro jejich zvelebení přepravit až z Itálie téměř 15 tisíc sazenic nejrůznějších rostlin a stromů.


Autor: Mark Earhart

Zahrady jsou dnes oblíbeným cílem obyvatel Athén, ale i unavených turistů. Lidé sem chodí poobědvat obložené chleby nebo si přečíst noviny. Byla zde vystavěna dětská hřiště, na nichž najdete chůvy s kočárky. Chodníky jsou lemovány spoustou laviček, na kterých můžete nerušeně odpočívat a čerpat novou energii. Nechybí tady ani dětská knihovna nabízející knihy v několika jazycích. Zahrady jsou tak ideálním místem pro návštěvu celých rodin i během deštivého dne.

V malých jezírcích si můžete povšimnout plavajících mořských želv. Za slunečného dne je můžete spatřit, jak se vyhřívají na kamenech nebo nehybně odpočívají ve vodě a jen hlavičky jim vykukují nad hladinu. Cesty určené pro pěší jsou lemovány krásnými sochami z mramoru, najdete zde také několik vodotrysků a poklidných kaváren.

V jižní části zahrad stojí palác Zappeion pocházející z 19. století. Tato okázalá stavba byla původně vystavěna pro řecko-římské bratrance Evangelose a Konstantinose Zappy, kteří jej chtěli využívat jako halu pro konání soutěžních klání. V současné době slouží palác jako konferenční centrum. V sousedství této budovy, která nedávno prošla rekonstrukcí, stojí kavárna, kde si můžete vychutnat frappé, ouzo nebo mezedes.

- jap -

Předchozí články z Řecka:
Ithaka – Odysseův ostrov
Parnas
Faistos – jeden z pozůstatků minojské civilizace
Kouzelné město Korfu
Athény - Plaka

Článek byl zobrazen 2 910 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA