Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Řecko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Řecko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Řecko.

Chios – Mastixový ostrov

Chios – Mastixový ostrov

Nedaleko pobřeží Turecka se rozkládá poměrně rozlehlý řecký ostrov Chios (někdy též Hios), jehož břehy jsou omývány vodami Egejského moře. Přestože je ostrov porostlý bujnou vegetací, nabízí údolí i hory, krásné pláže a azurově modré moře, jezdí sem překvapivě málo turistů. Můžete zde tak poznat původní a ryze řecký způsob života.

celý článek

 

Mýkonos – modrobílá pohádka

Mýkonos – modrobílá pohádka

Malý kamenitý ostrov Mýkonos se nachází uprostřed Egejského moře a je součástí řeckého souostroví Kyklady. Lidé jej milují pro jeho neopakovatelnou atmosféru, krásné pláže a třpytivě azurové moře. Na svých jachtách sem za odpočinkem a zábavou připlouvá také řada světových celebrit. Mýkonos toho kromě lenošení na plážích ale nabízí mnohem víc.

celý článek

 

Knossos – Evansovo dědictví

Knossos – Evansovo dědictví

Jednou z nejznámějších archeologických lokalit v Řecku jsou pozůstatky minojského paláce v Knossu nacházející se na ostrově Kréta. Palác najdeme asi 5 kilometrů jižně od hlavního města Heraklionu a dnes patří k největším atrakcím ostrova. Říká se, že kdo neviděl Knossos, jako by ani nebyl na Krétě.

celý článek

 

Dovolená na Krétě - sever nebo jih?

Dovolená na Krétě - sever nebo jih?

O tom, jak lidé Krétu vnímají, rozhoduje především to, kterou část nádherného řeckého ostrova navštívili. Většina turistů si vybaví nádherné pláže a čisté moře, romantické klidné místo, plné krásných přírodních úkazů. Druzí zase znají ostrov jako rušné místo, které je plné turistů, nočního života a zábavy, která nikdy nekončí.

celý článek

 

Kalymnos – ostrov mořských hub

Kalymnos – ostrov mořských hub

Kalymnos ležící v Egejském moři je čtvrtým největším ostrovem řeckého souostroví Dodekanesos. Pyšní se bohatou historií, o které svědčí množství archeologických nálezů, krásnými plážemi a romantickými vesničkami. Ostrov se proslavil také produkcí mořských hub a je vyhledávaným cílem horolezců.

celý článek

 

Korfu - dovolená na nejzelenějším ostrově Řecka

Korfu - dovolená na nejzelenějším ostrově Řecka

Nejsme zastánci vyprahlých krajin s nekonečnými písečnými dunami. Líbí se nám svěží příroda, plná vůní, barev a tvarů. Písek samozřejmě nezamítáme, ale pro nás je jeho ideální místo na pláži či na pozvolně se svažujícím mořském dně. Na Korfu jsme to našli a ostrov se pro nás stal oázou klidu i příjemné zábavy, protože vše je tady v dokonalé rovnováze.

celý článek

 

Evia – zapomenutý kraj

Evia – zapomenutý kraj

Ostrov Evia je druhým největším ostrovem v Egejském moři. Leží zhruba uprostřed Řecka mezi pevninou a souostrovím Sporady. Řekové o krásách ostrova dobře vědí, ale turistů sem zatím během roku zavítá jen relativně málo. Může za to především nedostatečná propagace a absence ostrova v turistických průvodcích.

celý článek

 

Rhodos - populární dovolená v Řecku

Rhodos - populární dovolená v Řecku

Rhodos je čtvrtý největší řecký ostrov a zároveň největší v souostroví Dodekanesos. Ostrov, který se vynořil z moře jako dar pro boha slunce Hélia od samotného Dia. Jde o jednu z turisticky nejoblíbenějších řeckých destinací. Nechte se nalákat bohatou historii i přírodními krásami ostrova.

celý článek

 

Siros - centrum souostroví Kyklady

Siros - centrum souostroví Kyklady

Hornatý a neúrodný ostrov Siros ležící v Egejském moři je správním a kulturním centrem řeckého souostroví Kyklady. Turistický ruch sem zatím ve velkém neproniknul, přesto má ostrov významné postavení díky přírodnímu přístavu Ermoupoli, jež kdysi býval hlavním přístavem pro celé Řecko.

celý článek

 

Řecko – Last minute do země, kde minulost žije spolu s vámi

Řecko – Last minute do země, kde minulost žije spolu s vámi

Už nemusíte svou dovolenou plánovat půl roku předem. Když víte, jak na to, můžete se jako kouzlem přenést z našeho časoprostoru do míst, kde se snoubí minulost se současností, kde jsou historické a dokonce mytologické památky součástí běžného života.

celý článek

 

Tip na výlet: Zakynthos - pláž Navagio a Modré jeskyně

Tip na výlet: Zakynthos - pláž Navagio a Modré jeskyně

Dovolená v Řecku naznamená jen válení se na pláži nebo navštěvování historických památek. Řecko může nabídnout také nádherné přírodní památky. Pojďte se podívat na dvě z nich – na pláž Navagio a Modré jeskyně.

celý článek

 

Řecko - zájezdy za historií i mořem

Řecko - zájezdy za historií i mořem

Prahnete po poznávání kultury a památek cizích zemí, ale zároveň si nechcete během dovolené nechat ujít moře? Ani jednoho se nemusíte vzdát. Řecko uspokojí jak milovníky historie, tak příznivce koupání a lenošení na pláži.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 
 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2021 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA