Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lindos

Lindos - informace o letovisku

Městečko Lindos je snad nejnavštěvovanější lokalitou na ostrově Rhodos, a to především díky četným historickým památkám. Stejně jako Staré město v hlavním městě Rhodos je jeho centrum zapsáno jako chráněná památková rezervace spadající pod UNESCO. Město bývá někdy také nazýváno jako „zkamenělý sen“. Většina cenných památek je postavena v tradičním řeckém stylu a město si tak zachovává jedinečnou atmosféru.

Jednotlivé bílé domky jsou rozesety kolem ohromné skály, na jejímž vrcholu se tyčí zbytky sloupů akropole, která je údajně o 250 let starší než akropole v hlavním řeckém městě Aténách. Skále dominuje chrám bohyně Athény Lindské ze 4. století př. n. l., který obklopují ruiny středověkých zdí. K vidění je zde také helenistické schodiště a dórská kolonáda. Na vrchol této skály se dostanete buď pěšky, nebo za poplatek tradičně na oslíkovi, který vás vynese až ke vstupní bráně.

Městečko je protkáno dlážděnými křivolakými uličkami, kterými neustále proudí davy turistů.  Na každém kroku narazíte na krámky se suvenýry, taverny, restaurace a bary s nádherným výhledem na moře. Pod akropolí se nachází Lindský přístav, kde kotví jak rybářské, tak i výletní lodě. Pro relaxaci u moře slouží dvě písčité pláže a také oblázková pláž v nedaleké Zátoce svatého Pavla. Město Lindos se stalo historickým klenotem nejen ostrova Rhodos, ale také celého Řecka.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy LAST MINUTE! Využijte jedinečnou nabídku přistýlek již od 2.990 Kč! Ceny pro dospělého od 6.990 Kč! Cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna a Prahy, pobyty na 7, 10 i 11 nocí. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!

Město bohyně Athény

Město bohyně Athény

Řecko a historie, to jsou slova, která k sobě neodmyslitelně patří. Staří Řekové nebyli sice zdaleka první významnou civilizací v Evropě, ale vývoj na našem kontinentě bezpochyby na dlouho ovlivnili. Není divu, že i dnešní Řecko je plné památek a míst, kde si minulost podává ruku s přítomností.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA