Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lindos

Lindos - informace o letovisku

Městečko Lindos je snad nejnavštěvovanější lokalitou na ostrově Rhodos, a to především díky četným historickým památkám. Stejně jako Staré město v hlavním městě Rhodos je jeho centrum zapsáno jako chráněná památková rezervace spadající pod UNESCO. Město bývá někdy také nazýváno jako „zkamenělý sen“. Většina cenných památek je postavena v tradičním řeckém stylu a město si tak zachovává jedinečnou atmosféru.

Jednotlivé bílé domky jsou rozesety kolem ohromné skály, na jejímž vrcholu se tyčí zbytky sloupů akropole, která je údajně o 250 let starší než akropole v hlavním řeckém městě Aténách. Skále dominuje chrám bohyně Athény Lindské ze 4. století př. n. l., který obklopují ruiny středověkých zdí. K vidění je zde také helenistické schodiště a dórská kolonáda. Na vrchol této skály se dostanete buď pěšky, nebo za poplatek tradičně na oslíkovi, který vás vynese až ke vstupní bráně.

Městečko je protkáno dlážděnými křivolakými uličkami, kterými neustále proudí davy turistů.  Na každém kroku narazíte na krámky se suvenýry, taverny, restaurace a bary s nádherným výhledem na moře. Pod akropolí se nachází Lindský přístav, kde kotví jak rybářské, tak i výletní lodě. Pro relaxaci u moře slouží dvě písčité pláže a také oblázková pláž v nedaleké Zátoce svatého Pavla. Město Lindos se stalo historickým klenotem nejen ostrova Rhodos, ale také celého Řecka.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.

Město bohyně Athény

Město bohyně Athény

Řecko a historie, to jsou slova, která k sobě neodmyslitelně patří. Staří Řekové nebyli sice zdaleka první významnou civilizací v Evropě, ale vývoj na našem kontinentě bezpochyby na dlouho ovlivnili. Není divu, že i dnešní Řecko je plné památek a míst, kde si minulost podává ruku s přítomností.

celý článek

 
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA