Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lachania

Lachania

V jižní části Rhodosu se asi 5 km od pobřeží nachází nádherná stará vesnička s názvem Lachania, která zůstala po dlouhou dobu opuštěná. Všichni původní obyvatelé z ní odešli za prací, ale naštěstí ji po nějakém čase objevili soukromí investoři, zejména Němci, kteří ji dokázali oživit a navrátit ji původní krásu.

Původní starořecký ráz vesnice i tradiční architektura tedy zůstaly zachovány. Při procházce zdejšími uličkami se můžete kochat bílými domky zdobenými modrými okenicemi a mohutnými barevnými dřevěnými vraty, keramickými amforami na zídkách a všudypřítomnými fialovými květy buganvilií. Malebnost vesničce dodávají tradiční kostelíky a jakákoliv absence moderních budov či ubytovacích kapacit. Vše je zde krásně čisté a celá Lachania působí velmi upraveně a udržovaně.

Lachania zůstala dodnes nedotčená turistickým ruchem, přitom díky své kráse by se mohla stát jedním z velkých turistických lákadel této části ostrova. I když sem přijedete během hlavní turistické sezóny, kdy pobřežní letoviska praskají ve švech, v Lachanii naleznete klid a pohodu. Na ulicích mnohdy nepotkáte ani živáčka. Poznáte zde zkrátka řecký venkov se vším všudy, jen vás nesmí zaskočit, že místní obyvatelé nemluví ani tak řecky, jako spíše německy. Kdo Lachanii navštívil, se jí nebojí označit za nejkrásnější vesničku na celém Rhodosu.

Z Lachanie to je asi 2 km k moři, kde bylo podél krásné písčito-oblázkové pláže svažující se do průzračného moře vystavěno několik ubytovacích kapacit. Mnohdy je tato rekreační zóna nazývaná také Lachania. U pobřeží najdete taverny a restaurace, které jsou známé nabídkou vynikajících mořských plodů. Na své si zde přijdou turisté, kteří vyhledávají klid a pohodu, ale také surfaři, kteří mohou zavítat na nedalekou vyhlášenou pláž Prasonisi.

Nedaleko se nachází přímořské letovisko Gennadio a navštívit z Lachanie můžete i pláže Saint Georgie a Mavos Kavos. Ideální je, když si půjčíte auto nebo motorku a projedete si všechna zajímavá místa jižní části ostrova.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA