Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kámiros

Kámiros - informace o letovisku

Na severozápadním pobřeží ostrova Rhodos se rozkládá jedno ze tří významných antických měst. Kámiros je obklopeno pohořím Agios Minas, kam je možno podnikat spoustu zajímavých výletů.  Toto původně antické město bylo v roce 226 př. n. l. zničeno silným zemětřesením a jeho pozůstatky byly objeveny italskými archeology až v roce 1859. Kámiros je z antických měst na Rhodu sice nejmenší, ale zato jedinečné – objeveny zde byly artefakty z období mykénské civilizace. Kámiros je často přirovnáván k italským Pompejím.

Hned u vstupu do areálu můžete obdivovat starodávné náměstí Agora, obklopené několika chrámy. Patrné jsou půdorysy jónského a dórského chrámu, nejrůznějších soch, kryté studny a obětních oltářů. Našly se také zbytky antické kanalizace, zásobníky na vodu a sloupová síň. Nejvzácnější jsou však asi ruiny Apollónova chrámu. Některé vykopávky z Kámiros jsou tak vzácné, že byly převezeny do Britského muzea a francouzského Louvre. Kromě historických památek se můžete kochat i krásným výhledem na moře. Za vstup zaplatíte 4 €. Asi 15 km odtud se nachází přístav Kámiros malé rybářské, ale i výletní lodě. Odtud máte možnost podniknout výlet na nedaleký ostrov Chálki.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA