Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ialyssos (Trianta)

Ialyssos (Trianta) - informace o letovisku

Přibližně 8 km od hlavního města Rhodos se na severozápadním pobřeží ostrova v Ialysském zálivu rozkládá příjemné prázdninové středisko Ialysos, někdy též nazývané Trianta. Městečko bylo vystavěno na úpatí hory Filerimos, ze které je nádherný výhled na celé západní pobřeží i místní byzantský klášter. Jednotlivé bílé domky jsou rozesety kolem ohromné skály, na jejímž vrcholu se tyčí zbytky akropole starého města Ialysos. Tato akropole je dokladem jednoho z nejstarších osídlení na ostrově a sloužila ještě v dobách Byzance a rhodských rytířů. Skále dominují základy Athénina chrámu a kaplička s freskami z 15. století. Navíc je Ialyos/Trianta rodištěm pověstného olympijského vítěze Diagorase, po kterém byla pojmenována také jedna z místních zátok.

Dříve zde byla jen malá rybářská vesnička, která se postupem času s rozvojem cestovního ruchu proměnila v rušné turistické letovisko poskytující návštěvníkům veškerý potřebný servis i služby. V centru letoviska najdete spoustu restaurací, taveren i barů lákajících k posezení u skleničky nebo chutného řeckého jídla. Nechybí zde nejrůznější obchůdky a krámky se suvenýry, ale také stánky s ovocem, zeleninou, malé pekárny či cukrárny. O večerní zábavu se postarají četné bary, noční kluby a diskotéky, kde se můžete oddávat hudbě až do brzkých ranních hodin. V městečku se pravidelně každý rok konají vědecké konference a symposia.

Ialysos/Trianta nabízí relaxaci na krásné dlouhé oblázkové pláži zvané Ixia, která se táhne až do hlavního města. Pláž se pozvolně svažuje do moře, proto je vyhledávaný hlavně rodinami s malými dětmi a méně zdatnými plavci. Vyzkoušet zde můžete celou řadu nejrůznějších vodních sportů, z nichž nejoblíbenější je windsurfing. Středisko se velmi doporučuje hlavně sportovně založeným klientům, kteří si zde jistě přijdou na své.

Pokud si v letovisku pronajmete auto nebo motorku, můžete se vydat za poznáním vnitrozemí ostrova. Skvělým zážitkem je návštěva horských vesniček, kam ještě neproniknul turistický ruch a obyvatelé stále žijí tradičním způsobem života. Během cesty však musíte dávat dobrý pozor na značení silnic a křižovatek, dobré je pořídit si mapu. Ialysos/Trianta má pravidelné autobusové spojení s hlavním městem Rhodos a transfer z letiště sem trvá asi 15 minut.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA