Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ialyssos (Trianta)

Ialyssos (Trianta) - informace o letovisku

Přibližně 8 km od hlavního města Rhodos se na severozápadním pobřeží ostrova v Ialysském zálivu rozkládá příjemné prázdninové středisko Ialysos, někdy též nazývané Trianta. Městečko bylo vystavěno na úpatí hory Filerimos, ze které je nádherný výhled na celé západní pobřeží i místní byzantský klášter. Jednotlivé bílé domky jsou rozesety kolem ohromné skály, na jejímž vrcholu se tyčí zbytky akropole starého města Ialysos. Tato akropole je dokladem jednoho z nejstarších osídlení na ostrově a sloužila ještě v dobách Byzance a rhodských rytířů. Skále dominují základy Athénina chrámu a kaplička s freskami z 15. století. Navíc je Ialyos/Trianta rodištěm pověstného olympijského vítěze Diagorase, po kterém byla pojmenována také jedna z místních zátok.

Dříve zde byla jen malá rybářská vesnička, která se postupem času s rozvojem cestovního ruchu proměnila v rušné turistické letovisko poskytující návštěvníkům veškerý potřebný servis i služby. V centru letoviska najdete spoustu restaurací, taveren i barů lákajících k posezení u skleničky nebo chutného řeckého jídla. Nechybí zde nejrůznější obchůdky a krámky se suvenýry, ale také stánky s ovocem, zeleninou, malé pekárny či cukrárny. O večerní zábavu se postarají četné bary, noční kluby a diskotéky, kde se můžete oddávat hudbě až do brzkých ranních hodin. V městečku se pravidelně každý rok konají vědecké konference a symposia.

Ialysos/Trianta nabízí relaxaci na krásné dlouhé oblázkové pláži zvané Ixia, která se táhne až do hlavního města. Pláž se pozvolně svažuje do moře, proto je vyhledávaný hlavně rodinami s malými dětmi a méně zdatnými plavci. Vyzkoušet zde můžete celou řadu nejrůznějších vodních sportů, z nichž nejoblíbenější je windsurfing. Středisko se velmi doporučuje hlavně sportovně založeným klientům, kteří si zde jistě přijdou na své.

Pokud si v letovisku pronajmete auto nebo motorku, můžete se vydat za poznáním vnitrozemí ostrova. Skvělým zážitkem je návštěva horských vesniček, kam ještě neproniknul turistický ruch a obyvatelé stále žijí tradičním způsobem života. Během cesty však musíte dávat dobrý pozor na značení silnic a křižovatek, dobré je pořídit si mapu. Ialysos/Trianta má pravidelné autobusové spojení s hlavním městem Rhodos a transfer z letiště sem trvá asi 15 minut.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy LAST MINUTE! Využijte jedinečnou nabídku přistýlek již od 2.990 Kč! Ceny pro dospělého od 6.990 Kč! Cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna a Prahy, pobyty na 7, 10 i 11 nocí. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA