Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rhodos

Rhodos - informace o městě

Na severním pobřeží ostrova Rhodos se rozkládá jeho stejnojmenné hlavní město, které se stalo vyhledávaným cílem turistů a milovníků historie. Město je obehnáno hradbami a představuje jedno z historicky nejdůležitějších i nejkrásnějších míst na světě, proto rozhodně stojí za návštěvu.

Staré město Rhodos bylo se svými památkami zařazeno na seznam světového a kulturního dědictví UNESCO. Postaveno bylo za dob vlády rytířů svatého Jana, tzv. Johanitů, pozdějších Maltézských rytířů. Hradby táhnoucí se kolem města zůstaly do dnešní doby neporušené, přerušeny jsou jen kulatými strážními a obrannými baštami. Celkově délka hradeb dosahuje 4 km a zdobí je 7 vstupních bran. Jejich šířka je 12 metrů a mezi vnějšími a vnitřními hradbami se nachází příkop, který však nikdy nebyl naplněn vodou. Na některých místech hradeb dosud probíhají archeologické práce. Uličky klikatící se Starým městem jsou poměrně spletité, vyplatí se mít s sebou plánek. Staré město je rozděleno na dvě části: na Rytířskou čtvrť, kde najdete mnoho středověkých staveb a Tureckou čtvrť s bazary, mešitami a židovskou komunitou. Po celém historickém centru Rhodu je rozeseto několik dělových koulí, které dnes slouží jako zajímavá dekorace.

Pokud se vydáte na náměstí Symi, objevíte pozůstatky Afroditina chrámu, pocházejícího z dob antiky, ze 3. století př. n. l. Dalšími zajímavostmi ve Starém městě jsou například mramorová fontána na náměstí Argirokastrou, kostel Panagia tou Kastrou s Byzantským muzeem, Rytířská nemocnice s Archeologickým muzeem či zrekonstruovaná starověká Rytířská ulice. Rytířská ulice se pyšní gotickými budovami s překrásnými zahradami ze 14. až 16. století. Určitě vás zaujme také Palác Velmistrů, což je sídlo nejvyššího rytíře z řádu Johanitů postavené na sklonku 14. století.

Turecká část města není tak udržovaná a většina mešit chátrá nebo je ve velmi špatném stavu. Dominantní je Suleymanova mešita s cihlově červenou střechou, u níž se tyčí věž s hodinami. Naproti ní se nachází Turecká knihovna, která uchovává dva vzácné rukopisy koránu. Z další mešity byly vytvořeny městské lázně, zajímavá je také mešita paši Ibrahima. Jedinečnou stavbou je rovněž goticko-renesanční palác Episcopal.

Dnešní hlavní město má 3 přístavy, z nichž nejznámější a turisticky nejnavštěvovanější je přístav Mandraki, který je chráněn bronzovými sochami jelena a laně. Právě zde údajně stával bájný Rhodský kolos, což byl jeden ze sedmi antických divů světa v podobě obrovské sochy boha slunce Helia vyrobené z bronzu. Dodnes zde stojí tři středověké větrné mlýny a pevnost Sv. Nikolase sloužící jako maják.

V Novém města vás upoutá katedrála Evangleismos umístěná na pobřežní promenádě. Dále zde najdete bývalý Guvernérský palác připomínající Dóžecí palác v Benátkách nebo turecký hřbitov vystavěný v zajímavém architektonickém stylu. Nejdominantnější stavbou v této části města je šestiboká stavba Nové tržnice, která byla vystavěna Italy. Turisté by neměli vynechat návštěvu Akvária, v jehož vodní nádrži jsou k vidění zástupci fauny žijící ve Středozemním moři. Koupání v hlavním městě Rhodos je umožněno na černošedé písčito-oblázkové pláži, která má na některých místech dokonce skalnatý vstup do moře. Skvělou možností, jak co nejlépe poznat město je využít okružní jízdy turistickým vláčkem, který v Rhodu objíždí většinu historicky zajímavých památek.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA