Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kalathos

Kalathos - informace o letovisku

Přibližně 6 km od historického města Lindos se v malém zálivu rozkládá poklidná vesnička Kalathos, která si stále uchovává své jedinečné kouzlo a nenapodobitelnou atmosféru. Do hlavního města Rhodos je to odtud 45 km, takže pro jeho návštěvu si budete muset vypůjčit motorku nebo auto. Turisté jsou do Kalathosu přitahováni písčito-oblázkovými plážemi s pozvolným vstupem do moře, což ocení zejména rodiny s malými dětmi a méně zdatní plavci. Asi 20 minut pěšky od centra vesničky se rozprostírá vyhlášená Kalathos Beach – několik kilometrů dlouhá pláž ležící v úplné rovině. Je tvořena jemným pískem, který je na některých místech doplněn drobnými kamínky. Na plážích si můžete půjčit slunečníky, lehátka nebo se věnovat některému z široké nabídky vodních sportů. K dispozici je hostům i několik plážových barů a taveren. Když budete stát na zdejší pláži, naskytne se vám jedinečný rozhled na daleko se táhnoucí pobřeží a klidné moře. Kalathos představuje ideální volbu pro příjemně strávenou rodinnou dovolenou i s malými dětmi.

Ubytování je umožněno v některém z hotelových resortů, které byly vystavěny podél pobřeží. Přesto Kalathos zůstává poklidnou a turisticky nepříliš známou lokalitou na ostrově Rhodos. V centru letoviska se nachází mnoho tradičních řeckých taveren, kaváren, barů a obchůdků s nejrůznějším zbožím. I tak zde ale nepanuje tak čilý turistický ruch, jak to známe z jiných ostrovních letovisek. Nejživěji bývá v Kalathosu během tradičního festivalu, který se každoročně koná na oslavu patrona vesnice. V této době je vesnička doslova přeplněna nejrůznějšími stánky s jídlem, oblečením, bižuterií nebo hračkami. Pro děti je zde připraveno nesčetné množství pouťových atrakcí. Všechna sláva se nakonec soustřeďuje do kostela, který se nachází na vrcholku nad vesnicí. Hraje tam živá hudba a lidé se oddávají tanci, dobrému jídlu, pití a zábavě.

Kalathos je ideálním výchozím místem pro poznávání dalších zajímavých míst na ostrově.  Můžete se vydat na pěší výlety po okolí, nebo do hlavního města či Lindosu. S těmito městy má vesnička pravidelné autobusové spojení, autobusy jezdí několikrát denně.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA