Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kallithea

Kallithea - informace o letovisku

Na severovýchodním pobřeží ostrova Rhodos se rozkládá menší letovisko Kallithea, které leží stranou od velkých a rušných turistických center. Asi 7 km odtud leží hlavní město Rhodos, se kterým má Kallithea zajištěno pravidelné autobusové spojení. Největším lákadlem tohoto letoviska jsou zdejší velké písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Rády sem proto jezdí hlavně rodiny s malými dětmi a zdokonalovat se zde mohou také méně zdatní plavci. Místní pláže jsou oblíbeným místem odpočinku také pro místní obyvatele a obyvatele hlavního města. Koupání je umožněno v křišťálově čisté a teplé vodě Egejského moře, které vytváří pouze malé vlny.

Nejkrásnější a nejnavštěvovanější pláží je však písčito-skalnatá pláž, která kvůli problematickému vstupu do vody a kamennému podloží není vhodná pro rodiny s dětmi. Na své si zde přijdou zkušení plavci, kterým nevadí se vyhřívat na skaliskách a skákat do hlubšího moře. Přístup do vody je možný také z mola, tak jej zvládne téměř každý. Lehátka a slunečníky jsou usazeny na písčitém povrchu a od moře je odděluje skalnatý pás. Tato pláž je díky výskytu bohatého podmořského života ideální pro milovníky potápění a šnorchlování. Nachází se nedaleko bývalých italských lázní.

Bývalé termální lázně jsou umístěny v nádherných zahradách a představují jednu z největších zajímavostí letoviska. Koupání je umožněno i uvnitř lázeňského komplexu, stačí jen projít bílou vstupní branou a ocitnete se jakoby jiném světě. Budova lázní je velmi působivě vystavěna v italsko-arabském stylu a stavby jsou obklopeny vzrostlými palmami a nejrůznější subtropickou vegetací. Toto místo na vás dýchne neopakovatelnou atmosférou a zanechá ve vás nezapomenutelnou vzpomínku. V samotném centru městečka Kallithea se nachází několik obchůdků se suvenýry, taveren, restaurací, kaváren a barů. Za rušnějším nočním a společenským životem se vydejte do hlavního města.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!

Lázně Kallithea – arabská krása s italským rodokmenem

Lázně Kallithea – arabská krása s italským rodokmenem

Na severovýchodním pobřeží řeckého ostrova Rhodos se ve vzdálenosti asi 9 km od hlavního města rozkládá vesnice Kallithea, která je zároveň oblíbeným turistickým letoviskem. Mezi její největší lákadla však nepatří hotely, ani zábava, kterou nabízí, ale nedaleké stejnojmenné lázně, které byly po zdařilé rekonstrukci otevřeny v roce 2007.

celý článek

 
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA