Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Afandou

Afandou - informace o letovisku

Známé a oblíbené turistické letovisko Afandou se nachází na východním pobřeží ostrova Rhodos, asi 20 km od hlavního města.  Samotné letovisko Afandou Beach je od vesničky Afandou, kde žijí převážně místní obyvatelé, vzdáleno asi 3 km. Panuje zde typicky řecká atmosféra a lidé jsou velmi pohostinní. Původně zde stála jen pirátská vesnička, která se postupem času s rozvojem cestovního ruchu na ostrově proměnila v příjemné středomořské letovisko poskytující svým návštěvníkům dokonalé zázemí. Afandou je obklopeno nízkými zelenými pahorky a překrásnou nedotčenou přírodou, které lákají k pěším výletům. V okolí se navíc nachází zahrady a sady s tropickým ovocem.

Centrum letoviska tvoří Platia plná kaváren, barů, taveren, restaurací a obchodů s nejrůznějším zbožím. Hlavním lákadlem je několik kilometrů dlouhá a rozlehlá písčito-oblázková pláž, která patří mezi nejhezčí a nejčistší na celém ostrově. Její jednoznačnou výhodou je to, že ani v hlavní turistické sezóně nebývá přeplněná a každý si na ní najde svůj kousek soukromí. Na pláži máte možnost vyzkoušet si některý z široké nabídky vodních sportů, nebo se věnovat plážovým hrám. Za poplatek máte možnost si vypůjčit lehátka a slunečníky. Na pláž jezdí z vesničky Afandou dokonce malý turistický vláček. Je odtud krásný výhled na skálu Tsambika tyčící se nad letoviskem Kolymbia. Poblíž pláže se rozkládá 18 jamkové golfové hřiště, které je jediné na Rhodu.

Hotelů zde moc nenajdete, ubytování je zajištěno v kapacitách apartmánového typu. V městečku převažují obchody se základním zbožím, na obchůdky se suvenýry zde moc nenarazíte. Afandou totiž ještě nebylo turisty příliš objeveno, proto je převážně klidné a služby jsou uzpůsobeny spíše pro místní obyvatele. Samotný název Afandou znamená „neviditelné, skryté místo“, což toto letovisko opravdu je. Centrem se klikatí několik uliček, které mají původní vesnickou zástavbu, na kopci najdete park s lavičkami, kostelík i malou středověkou zříceninu. Navštívit můžete malé Muzeum koberců.

Hlavní město Rhodos je vzdáleno přibližně 25 km a historické městečko Lindos asi 35 km. S oběma městy má Afandou zajištěno pravidelné autobusové spojení. Nedaleko od Afandou můžete narazit na odbočku vedoucí k zátokám Ladiko a Anthonyho Quinna. I ty jsou dostupné veřejnou dopravou.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA