Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ouranopolis - informace o letovisku

Ouranopolis neboli „Nebeské město“ je malý rybářský přístav a také příjemné turistické letovisko ležící na poloostrově Chalkidiki. Pokud máte zvláštní povolení, můžete se odtud ideálně dostat do mnišského státu Athos, musíte však využít lodní dopravy. Nad přístavem se tyčí dominantní stará kamenná věž, která je v současnosti nejzachovalejší a největší na celém Chalkidiki. Další významnou památkou je byzantský hrad z roku 1244, jenž je typickým příkladem mnišské architektury. Na hradě proběhla rekonstrukce a dnes je jedním z nejzachovalejších na poloostrově.

Přímo pod hradem se sbíhají dvě dlouhé písečné pláže, které jsou jedním z hlavních lákadel letoviska. Koupat se můžete v průzračně čisté vodě Egejského moře. Na plážích máte možnost si půjčit slunečníky, lehátka nebo se věnovat celé řadě vodních sportů. Díky pozvolnému svažování do moře jsou zde skvělé podmínky pro koupání malých dětí. Osamělé zátoky poskytují dostatek soukromí, kde vás nikdo nebude rušit. Z těchto pláží je krásný výhled na nedaleké ostrůvky Amouliani a Oslí ostrovy, které jsou od letoviska vzdáleny asi 10 minut plavby lodí. Tyto ostrůvky se pyšní překrásnými plážemi a jsou ideální pro soukromé pikniky. V letních měsících na ně pravidelně přijíždějí nejen rybářské, ale také výletní loďky.

Ouranopolis je půvabným letoviskem, které pulzuje moderním rytmem života, ale zanechává si své tradiční řecké kouzlo. Podél hlavní pláže se táhne promenáda plná restaurací, taveren a kaváren, které lákají k posezení u skleničky s výhledem na moře. Milovníci romantiky by si měli vyjít na procházku podél pobřeží při západu slunce.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA