Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Psakoudia - informace o letovisku

V zálivu mezi poloostrovními výběžky Kassandra a Sithonia, které jsou součástí poloostrova Chalkidiki, se rozkládá příjemné malé letovisko Psakoudia. K jeho přednostem patří zejména krásná příroda, je obklopeno borovými lesy a olivovými háji, nabízí koupání v průzračně čistém moři a lenošení na krásné, oblázkově-písečné pláži.

Psakoudia v minulosti sloužilo jako přístav pro nákladní lodě, které odvážely materiál z místního lomu. Největší stavební rozmach nastal v letech 1970 až 1980. V současnosti již žádná další výstavba neprobíhá. Ubytovací kapacity jsou v letovisku Psakoudia většinou umístěny do borovicového háje, který vytváří příjemný stín, a k dlouhé pláži se dostanete příjemnou procházkou cca po 100 metrech.

V obci jsou sice jen omezené nákupní možnosti, ale najdete zde potraviny, obchody s věcmi základní potřeby i se suvenýry. Kromě obchodů jsou v letovisku také taverny, restaurace a bary lákající k posezení u sklenky dobrého vína, nebo k ochutnávce místních specialit. Zejména nabídka čerstvých ryb je lákavá. V Psakoudii v současnosti žije okolo 120 stálých obyvatel, kteří se většinou živí prací v cestovním ruchu. Buď pronajímají své domky turistům, provozují taverny nebo vedou obchody se sportovními potřebami.

Přestože je Psakoudia jen malou vesničkou, může se pochlubit jedinečnou pláží táhnoucí se v délce cca 4 kilometrů. Pláž má pozvolné svažování do moře, proto je vhodná i pro malé děti a neplavce. Vlny jsou zde jen mírné, proto se zde bez obav mohou oddávat vodním radovánkám. Zdatní plavci se mohou vydat do větších hloubek, nebo si užívat vodních sportů, které letovisko nabízí. Přímo na pláži se nachází taverna s tradiční řeckou kuchyní, kde si během jídla můžete užívat pohled na šumící moře. Také je zde snack bar a půjčovna sportovního vybavení. Lehátka a slunečníky jsou na pláži k dispozici za poplatek. Kousek dále od Psakoudie je dostatek dalších malých zátok s opuštěnými kamenitými plážičkami.

K zajímavostem, které si můžete v Psakoudia prohlédnout patří klášter Agios Arsenios, kostel Agios Georgios nebo klášterní kostel Dvanácti apoštolů. Milovníci flóry mohou navštívit zajímavé Bonsai centrum. Kousek nad Psakoudií stojí v kopcích typicky řecká starověká vesnička Ormylia, která je oblíbeným místem pro menší výlety. Celá oblast Chalkidiki je plná zajímavých míst, která se vyplatí během pobytu navštívit. Psakoudia může být skvělým výchozím bodem pro poznávání krás tohoto poloostrova.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA