Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kallithea - informace o letovisku

Již v roce 1922 byla na nejzápadnějším výběžku poloostrova Chalkidiki – Kassandře, založena vesnička Kallithea, jejíž název znamená „krásná vyhlídka“. Rozkládá se na východním pobřeží poloostrova a nabízí výhled ke břehům vedlejšího poloostrůvku Sithonia. V současnosti je moderním letoviskem, kam přijíždějí návštěvníci z nejrůznějších koutů Evropy, aby si užili dovádění v moři i relaxace na plážích.

Tato oblast byla osídlená již ve starověkém Řecku, svědčí o tom četné archeologické nálezy a vykopávky. Kallithea je dnes moderním letoviskem, které zejména v letních měsících žije intenzivním turistickým ruchem. Svým návštěvníkům nabízí krásné písečné pláže s možností využití nabídky vodních sportů a všech dalších plážových radovánek a také veškeré služby a servis potřebný pro prožití pohodové dovolené. Pláž je obklopená zelení a nabízí veškeré turistické vybavení, jako jsou slunečníky, lehátka, převlékací kabiny či občerstvení. Břehy jsou omývány průzračně čistým a klidným mořem modrozelené barvy. Vstup do něj je velmi pozvolným, což je typické pro celé Chalkidiki.

Kallithea je poměrně živé letovisko, v němž najdete obchody se základním zbožím a potravinami, restaurace, taverny a kavárny. Nechybí ani obchůdky se suvenýry a tradičními řeckými produkty, jakými jsou třeba keramika, med nebo víno. V jedné části Kallithei je větší koncentrace barů, klubů a diskoték, takže milovníci večerní zábavy nepřijdou zkrátka. Zdejší podniky fungují až do brzkých ranních hodin. Potěší zejména rodiny s dětmi a mladé lidi, ale i starší lidé si zde najdou klidná zákoutí vhodná pro odpočinek, stranou od všeho ruchu. Například v místních tavernách a restauracích lze posedět do u lahodného tradičního řeckého pokrmu a dobrého vínka.

Dá se říct, že Kallithea je jedním z nejnavštěvovanějších, nejoblíbenějších a také nejlépe vybavených středisek na Kassandře. U ubytování se v Kallithea starají různé kapacity, od luxusních hotelů až po skromnější pokoje v soukromých vilkách. Restaurace nabízejí jak tradiční řecké speciality, tak i kontinentální pokrmy, na které jsou návštěvníci z jiných částí Evropy zvyklí. Kallithea leží asi 50 kilometrů jižně od hlavního města Chalkidiki - Polygyra (Polygyros). V její blízkosti se nachází archeologická naleziště, jejichž návštěva zpříjemní pobyt v této oblasti. Během odpoledního výletu si můžete prohlédnout pozůstatky starobylých chrámů, které byly zasvěceny významným řeckým bohům.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA