Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gerakini - informace o letovisku

Gerakini je nejsevernějším letoviskem na poloostrově Sithonia, který je součástí Chalkidiki. Jeho poloha z něj tak dělá ideální výchozí bod pro poznávání krás celé oblasti, zároveň je však skvělým prázdninovým střediskem, které dokáže nabídnout vše potřebné pro pohodovou rekreaci u moře.

Letovisko se začalo rozvíjet po roce 1960, ale vývoj nebyl nijak bouřlivý. Gerakini si tak dodnes zachovává svůj poklidný ráz. Chloubou Gerakini je písečná pláž, která je na obou stranách ukončena malými kopečky porostlými hustými borovicovými háji. Pláž je tvořena jemným pískem a omývána čistou a nádherně azurovou vodou Egejského moře. Jelikož se hlouběji ve vodě vyskytují kamínky, které rádi obývají mořští ježci, je dobré se do vody vybavit raději s koupací obuví. V Gerakini se naskýtají jedinečné podmínky pro provozování vodních i plážových sportů. Oblíbené je potápění, šnorchlování, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo nafukovacích banánech tažených za člunem.

Gerakini je spíše klidnější letovisko, vhodné pro rodiny s dětmi, protože zdejší pláže mají pozvolné svažování do moře. Hrátky ve vodě jsou tak bezpečné pro neplavce a i pro ty nejmenší. Ubytování je zajištěno v hotelech, bungalovech i soukromých penzionech. V Gerakini jsou základní možnosti nákupů, seženete zde jak potraviny, tak i suvenýry. Kvalitní stravování pak nabízí řada taveren, barů a restaurací. Co se týče večerní zábavy, v Gerakini si budete moci užívat jen posezení u tradiční hudby a skleničky dobrého vína, nebo se můžete vydat na romantickou procházku podél pobřeží. Pokud byste však toužili po bohatší nabídce stravování a zábavy, museli byste se vydat do několik kilometrů vzdáleného městečka Polygyros.

Jelikož Gerakini leží na křižovatce všech důležitých silnic, které poloostrovem Chalkidiki prochází, je to z něj všude relativně blízko. Můžete se vydat na zajímavé výlety na sousední poloostrov Kassandra nebo do jiných míst Sithonie. Nejlepší je zapůjčit si auto nebo motorku a vyrazit na průzkum. Asi hodinu jízdy od Gerakini se nachází akvapark Waterland, který je velkým lákadlem pro děti, ale ocení jej i dospělí.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA