Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Possidi - informace o letovisku

Na malém písčitém výběžku vyčnívajícím v délce několika set metrů do moře na západním pobřeží poloostrova Kassandra, se rozkládá letovisko Possidi (Poseidi). Původně šlo o rybářskou vesnici, která se postupem času proměnila v příjemné prázdninové středisko, kam se přijíždějí rekreovat návštěvníci z různých koutů Evropy.

Possidi má ideální polohu pro koupání a relaxaci u moře. Je lemováno nádhernou písečnou pláží, která se pozvolně svažuje do vod Egejského moře. Díky mělkému pobřeží a jen mírným vlnám je tak letovisko hojně vyhledáváno rodinami s dětmi. Z místní pláže je možné krátkou procházkou po pobřeží dojít až na samý konec mysu Poseidi, kde stojí maják z roku 1864.

Possidi se může pochlubit nepříliš velkým, ale útulným centrem, kde najdete vše potřebné pro trávení dovolené. Jsou zde obchody s potravinami, oblečením, základním zbožím i suvenýry. V místních tavernách a restauracích můžete ochutnat čerstvé mořské plody. V baru na pláži si pak můžete dát tradiční řeckou kávu frappé, nebo okusit zdejší víno.

Ubytování poskytují malé hotýlky, najdete zde však i apartmány a studia. Další možností je využít ubytování v soukromí nebo kemp. Místní kemp provozuje Aristotelova univerzita ze Soluně. Kemp mohou využívat nejen její studenti, ale i běžní lidé. Přímo v Possidi si nezapomeňte prohlédnout pozůstatky Poseidonova chrámu. Ten je údajně jedním z nejstarších v celém Řecku. Byl součástí dnes již neexistujícího města Mendi, jehož ruiny jsou patrné na svahu blízkého kopce Kalandra.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA