Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Agios Nikolaos - informace o letovisku

Tradiční řecká vesnička Agios Nikolaos leží na vyvýšeném místě ve vnitrozemí poloostrova Sithonia, kde je obklopena krásnou přírodou. Její centrum tvoří náměstí obklopené výtečnými tavernami, kavárnami a bary. Po setmění se proměňuje v rušné místo setkávání a zábavy. Nejen zde, ale i v jiných částech obce najdete skvělé taverny, vinárny a restaurace, kde můžete ochutnat tradiční řecké speciality, zejména z darů moře. 

Historie vesničky Agios Nikolaos, která je situována asi 120 km jihovýchodně od Soluně, sahá až do 16. století. V jejím okolí najdete spoustu olivových a citrusových hájů. Tato oblast Sithonie je však vyhlášená také produkcí vynikajícího vína, proto je zde rovněž hojnost nekonečných vinic. Z Agios Nikolaos, kde žije přibližně 1800 obyvatel, se naskýtá krásný výhled do okolí a na posvátný vrchol Athos. Během hlavní letní sezóny se však počet obyvatel zvyšuje až na 10 tisíc. Zdrojem obživy místních obyvatel je především zemědělství, rybolov a také práce v turistickém ruchu.

Asi 2 km od centra Agios Nikolaos se na pobřeží rozkládá stejnojmenná rekreační oblast, kde vyrostlo několik hotelů, apartmánů a studií. Pobřeží je zde lemováno písčitě-oblázkovou pláží, která se pozvolně svažuje do moře. O půl kilometru dále se nachází krásné přístavní město Ormos Panagia, odkud pravidelně vyplouvají výletní lodě na okružní cestu kolem Athosu. Na pláži Pyrgos Beach si můžete prohlédnout ruiny byzantské věže.

 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA