Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nea Moudania - informace o letovisku

V jihozápadní části poloostrova Chalkidiki, v místech, kde začíná do Egejského moře vybíhat poloostrov Kassandra, se rozkládá moderní turistické letovisko Nea Moudania. Leží asi 30 km od hlavního města této oblasti, města Polygyros. Středisko si oblíbili jak Řekové, tak i zahraniční turisté, kteří sem v hojných počtech přijíždějí trávit dovolenou.

Nea Moudania je situováno v přírodní zátoce, která je lemována krásnou dlouhou písečnou pláží. Ta má pozvolné svažování do moře, proto je vhodná jak pro malé děti, tak i pro neplavce. Dále od břehu už je však hloubka dostatečná, proto si zde přijdou na své i zdatnější plavci. Z pobřeží v Nea Moudania je možné dohlédnout až na bájný Olymp. Návštěvníkům jsou zde k dispozici široké služby, mohou si zapůjčit lehátka, slunečníky, vybavení pro plážové i vodní sporty. Oblíbený je zejména windsurfing, projížďky na šlapadlech, vodní lyžování, jachting nebo rybaření. Na souši pak můžete vyzkoušet plážový volejbal, fotbal, tenis nebo minigolf.

O hladové žaludky návštěvníků se starají kvalitní restaurační zařízení a bary. Ubytování v Nea Moudania je rovněž na úrovni, poskytují ho jak hotely, tak i rodinné penziony či studia. Turistům jsou v letovisku dostupné také lékařské služby, lékárny s nočním provozem a pošta. Nákupní možnosti jsou zde poměrně bohaté, najdete zde supermarkety, obchody s potravinami oblečením i suvenýry. Příroda v okolí Nea Moudania láká k procházkám. Krajina je tvořena jehličnatými lesy, které se svažují až k pobřeží, ale také vinicemi a olivovými háji.

Na nejvyšším bodě v Nea Moudania se nachází kostel Panny Marie, od něhož se naskýtá jedinečný výhled do okolí. Přímo v obci nezapomeňte navštívit divadlo pod širým nebem, kde se konají koncerty. Divadlo pojme až 2 tisíce diváků. Za prohlídku stojí také námořní nebo lidové muzeum, které seznamuje s historií a geologií oblasti. Pokud se v Nea Moudania ocitnete v polovině července, můžete se zúčastnit folklórního festivalu s tradiční řeckou hudbou a tancem.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA