Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nikiti - informace o letovisku

Nikiti je jednou z nejstarších vesnic na Chalkidiki, na což jsou místní obyvatelé náležitě hrdí. Jsou zde vidět tradiční řecké domky postavené z kamene. Malá, ale kouzelná vesnička nabízí svým návštěvníkům čisté písčité pláže, piniové háje a především klid. Potěšeni budou zejména turisté vyhledávající krásnou přírodu více než ruch města.

Vesnička se nachází na prostředním z poloostrovů, které Chalkidiki nabízí. Sithonia je známá svou divokou až exotickou přírodou, poloprázdnými plážemi a zvláštními písčitými útvary či útulnými malými přístavy uprostřed tichých zálivů. Většina zdejších pláží se pyšní označením tzv. Modrou vlajkou.

Určitě si nenechejte ujít zdejší tradiční „řecký večer“, jak se těmto večerním slavnostem říká. Během řeckého večera si užijete směsici lidových tanců a písní a samozřejmě neuvěřitelné hromady dobrého a zdravého jídla a pití. Zdejší hostitelé těmito slavnostmi představují příslovečnou pohostinnost a tradice Řeků.

Tipy na výlety

Chalkidiki – Sithonia
Tato část Chalkidiki se může pochlubit velmi krásným přírodním prostředím, rozhodně je možno doporučit pronájem auta k individuálním vyjížďkám. K Sithonii se též počítá část pobřeží mezi Kassandrou a Sithonií. Příjemné přírodní a klimatické podmínky na poloostrově Chalkidiki přitahují velké množství turistů. Na Sithonii jsou velmi pěkné pláže, převážně písečné, v oblasti Neos Marmaras/Nikiti písčitooblázkové.

Severní Chalkidiki
Kromě pobřeží se jedná především o lesnaté kopce a malebné horské vesničky. Hlavní atrakci představuje jeskyně Petralona. V roce 1960 zde byl odkryt nejstarší řecký archeologický nález – asi 700 000 let stará lebka neandrtálce.

Jedním z výletů, které lze doporučit je určitě návštěva Soluně (Thessaloniki). Zde můžete navštívit velkou řadu památek, muzeí a poznat město, odkud přišli slovanští věrozvěstové Konstantin a Metoděj. Můžete zde navštívit známou Bílou vět a také uspokojit své nakupovací choutky.

Milovníci lodí ocení výlety okolo poloostrova Athos, popř. i okolo ostatních poloostrovů, či na „věčně zelený ostrov“ Thassos apod. Ty nejlepší pláže Chalkidiki se nacházejí směrem k jižnímu výběžku Sithonie. Zdejší letoviska nejsou tak velká a hlasitá, patří spíše mezi tišší a roztroušenější. Proslulá jsou  především Toroni nebo Aretes. Východní pobřeží Sithonie nabízí překrásný výhled na horu Athos.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA