Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Toroni - informace o letovisku

Starobylé městečko Toroni leží ve stejnojmenném zálivu na poloostrově Chalkidiki. Hlavními přednostmi tohoto letoviska je překrásné čisté moře s pozvolným, ale místy i strmým vstupem do moře. Podél se táhne 2 km dlouhá písečná pláž, kde máte možnost vyzkoušet celou řadu vodních sportů, jako například windsurfing, paragliding, jízdu na vodních lyžích či skútrech. Za malý poplatek, nebo při zakoupení nějakého nápoje v plážovém baru, si můžete půjčit lehátka a slunečníky. Plážové bary a restaurace mají posezení rozložené přímo na pláži a vy si můžete objednat čerstvou rybu, plody moře, řecké speciality nebo osvěžující ledovou kávu frappé. Toroni je ideálním místem pro trávení klidné dovolené a na své si zde přijdou všechny věkové kategorie. Vyhledávají ho nejen zahraniční turisté, ale i Řekové zde rádi tráví své dovolené.

Městečko Toroni je plné obchůdků a tradičních řeckých taveren, které lákají k posezení u sklenky dobrého vína či ouza. Významnou historickou památkou jsou dochované zbytky byzantských hradeb. Díky rozsáhlým archeologickým pracím zde byly nalezeny i části starověkého města s opevněním a kruhovou strážní věží. Významným nálezem je rovněž pohřebiště z 10. a 11. století př. n. l. a artefakty z doby bronzové. Pláž je lemována promenádou s množstvím nejrůznějších obchůdků se suvenýry a řemeslnými výrobky. Najdete zde i supermarkety, taverny, restaurace, pekárnu, cukrárnu, kavárny či bary. Tato promenáda je rovněž vhodná pro cyklisty, bruslaře, ale i pro milovníky romantických procházek podél pláže.

Do Toroni pravidelně připlouvají výletní lodě z poloostrova Kassandra, které dále pokračují v plavbě na Toroneos, kde můžete navštívit jedny z nejkrásnějších pláží na celém Chalkidiki. Nedaleko letoviska se rozkládá také Porto Koufo, což je největší přírodní přístav ve Středozemí. Kromě skvělých rybích restaurací je přístav známý také vyhaslou sopkou a mnoha jeskyněmi ukrytými ve skalách.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA