Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Stavros - informace o letovisku

Letovisko Stavros nacházející se na poloostrově Chalkidiki patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější centra v této oblasti. Je situováno přibližně 96 km od Soluně a trvale zde žije asi 3500 obyvatel. Najdeme jej nad pravým výběžkem poloostrova Athos a jeho břehy jsou omývány Egejským mořem. Místní obyvatelé jsou velmi přívětiví, pohostinní a jejich hlavní zdroj obživy představuje cestovní ruch, rybolov a práce ve službách. Pro turisty zde bylo vystavěno několik moderních a luxusních hotelů, penzionů, apartmánů, ale mají také možnost ubytování v soukromí v centru městečka. Stavros je jedinečný tím, že zde můžete strávit jak klidnou dovolenou s relaxací na pláži, ale také dostatečně rušný a společenský život.

Městečko nabízí pestrou škálu nejrůznějších obchodů s velkým výběrem zboží – převážně suvenýrů. Do Stavrosu se sjíždějí za zábavou lidé z širokého okolí. Pro mládež jsou zde připraveny diskotéky, lunapark, kluby a bary, milovníci romantiky se mohou vydat na příjemnou procházku podél pobřeží, přístavu, anebo po nočním městě. Pobyt ve Stavrosu je příjemný také díky množství restaurací, taveren, kaváren, pizzerií a cukráren, kde si můžete vychutnávat typicky řecké speciality. Jednou týdně se ve Stavrosu koná tradiční řecký trh, jehož návštěvu byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Sportovně založení návštěvníci Stavrosu jistě ocení fotbalové, volejbalové, basketbalové hřiště a tenisové kurty. Kurty však můžete využívat pouze s vlastními tenisovými raketami. Ostatní sportovní potřeby je možné si v letovisku zapůjčit. Celé pobřeží táhnoucí se od Stavrosu přes sousední Vrasnu až po Aspovaltu má ideální terén pro cyklistiku. Na své si zde přijdou i vášniví rybáři, k rybaření zde totiž nepotřebujete žádné zvláštní povolení.

Hlavním turistickým lákadlem Stavrosu je široká a několik kilometrů dlouhá pláž, která byla pro svou čistotu oceněna Moudrou vlajkou EU. Kolem se zvedá bohatě zalesněné pohoří, které společně s mořem dává letovisku jedinečný vzhled. Máte možnost zde vyzkoušet celou řadu nejrůznějších vodních sportů a plážových her. Na plážích si můžete zapůjčit slunečníky nebo lehátka či využit sprchy se sladkou vodou.

Stavros je skvělým výchozím místem pro výlety do širokého okolí. Pokud si půjčíte auto nebo motorku můžete navštívit například městečko Olympiáda, jejíž pláže jsou snad nejkrásnějšími v oblasti. Vyplatí se zajet také do Soluně, kde se nachází dětmi oblíbený Waterland, nebo se podívat na kláštery v Meteoře. Ze Stavrosu se pořádají také výlety na nedaleký ostrov Thassos a jeho zlatou pláž Chrisi Ammoudia. Výletní lodě pravidelně vyplouvají rovněž na ostrůvek Kavkanas. Podnikají se odtud i okružní plavby, kdy máte možnost pozorovat břehy Athosu se starobylými kláštery. V městečku Stageira stojí za návštěvu rodiště Aristotela a také jedna z nejkrásnějších pláží v celém Řecku. Stavros má pravidelné autobusové spojení s letoviskem Vrasna a mnoha dalšími centry nacházejícími se na Chalkidiki.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA