Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Xehoriati

Xehoriati - informace o letovisku

Při pobytu na řeckém ostrově Zakynthos byste rozhodně neměli vynechat návštěvu starobylé vesničky Xehoriati situované na severním pobřeží ostrova. Je jedním z posledních míst na pobřeží, kde je možné poznat tradiční řeckou kulturu a seznámit se se životem, zvyky a obyčeji místních lidí. 

Xehoriati leží mezi turistickými středisky Amoudi a Alikes. Vesničku tvoří malý přístav s rybářskými loďkami, staré domy a chatrče, ale také moderní vily. Okolo se nachází řada políček a zahrad, na nichž místní lidé pěstují ovoce a zeleninu a obstarávají si tak živobytí. Dělají to úplně stejně jako jejich předci před sto lety. Domky místních zemědělců, obchodníků a řemeslníků, mezi nimiž se klikatí dlážděné uličky, vytvářejí doslova kouzelnou atmosféru, kterou nijak nenarušují ani nově vystavěné vilky a turistický ruch.

Právě pro tuto jedinečnou atmosféru byla Xehoriati v minulosti často navštěvována umělci z řad malířů, básníků nebo spisovatelů. Do vesničky se doslova zamiloval i řecký hudební skladatel Mussakis, který zde nalezl inspiraci pro mnohá svá díla. V centru obce dnes najdete pár obchůdků prodávajících základní potraviny. Pokud máte zájem o nějaké ovoce nebo zeleninu, je nejlepší oslovit přímo někoho z místních. Rádi vám nabídnou něco ze své vlastní zahrady. Mnoho místních se věnuje také rybolovu nebo chovu ovcí a koz. 

Xehoriati je místem božského klidu, pokud tedy toužíte po bujarých nočních večírcích, budete zklamáni. O zábavu se zde stará taverna, kavárna a jeden bar. Památek v obci mnoho není, nejvýraznější dominantou je starý kostelík, který je symbolem duchovního života. V Xehoriati si na své přijdou milovníci vodních radovánek, v průzračně čistém Jónském moři se můžete koupat, šnorchlovat či plavat. Zdejší písečné pláže jsou skvělé pro sladké nicnedělání a lenošení v horkém písku. Kdo má zájem, může si pronajmout lehátko a slunečník.

Z Xehoriati je možné se zajít podívat ještě na další pláže v okolí. Asi 1,5 km je vzdáleno letovisko Amoudi, 2 km Alikanas a 4 kilometry je to do střediska Alikes. Jde už o živější letoviska plná barů, kaváren a diskoték, kde je možné si užívat večerní zábavy až do samého rána. Ani do hlavního města Zakynthos to není nijak daleko, nachází se asi 15 km od Xehoriati a je možné se do něj dostat místní autobusovou dopravou.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA