Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Xehoriati

Xehoriati - informace o letovisku

Při pobytu na řeckém ostrově Zakynthos byste rozhodně neměli vynechat návštěvu starobylé vesničky Xehoriati situované na severním pobřeží ostrova. Je jedním z posledních míst na pobřeží, kde je možné poznat tradiční řeckou kulturu a seznámit se se životem, zvyky a obyčeji místních lidí. 

Xehoriati leží mezi turistickými středisky Amoudi a Alikes. Vesničku tvoří malý přístav s rybářskými loďkami, staré domy a chatrče, ale také moderní vily. Okolo se nachází řada políček a zahrad, na nichž místní lidé pěstují ovoce a zeleninu a obstarávají si tak živobytí. Dělají to úplně stejně jako jejich předci před sto lety. Domky místních zemědělců, obchodníků a řemeslníků, mezi nimiž se klikatí dlážděné uličky, vytvářejí doslova kouzelnou atmosféru, kterou nijak nenarušují ani nově vystavěné vilky a turistický ruch.

Právě pro tuto jedinečnou atmosféru byla Xehoriati v minulosti často navštěvována umělci z řad malířů, básníků nebo spisovatelů. Do vesničky se doslova zamiloval i řecký hudební skladatel Mussakis, který zde nalezl inspiraci pro mnohá svá díla. V centru obce dnes najdete pár obchůdků prodávajících základní potraviny. Pokud máte zájem o nějaké ovoce nebo zeleninu, je nejlepší oslovit přímo někoho z místních. Rádi vám nabídnou něco ze své vlastní zahrady. Mnoho místních se věnuje také rybolovu nebo chovu ovcí a koz. 

Xehoriati je místem božského klidu, pokud tedy toužíte po bujarých nočních večírcích, budete zklamáni. O zábavu se zde stará taverna, kavárna a jeden bar. Památek v obci mnoho není, nejvýraznější dominantou je starý kostelík, který je symbolem duchovního života. V Xehoriati si na své přijdou milovníci vodních radovánek, v průzračně čistém Jónském moři se můžete koupat, šnorchlovat či plavat. Zdejší písečné pláže jsou skvělé pro sladké nicnedělání a lenošení v horkém písku. Kdo má zájem, může si pronajmout lehátko a slunečník.

Z Xehoriati je možné se zajít podívat ještě na další pláže v okolí. Asi 1,5 km je vzdáleno letovisko Amoudi, 2 km Alikanas a 4 kilometry je to do střediska Alikes. Jde už o živější letoviska plná barů, kaváren a diskoték, kde je možné si užívat večerní zábavy až do samého rána. Ani do hlavního města Zakynthos to není nijak daleko, nachází se asi 15 km od Xehoriati a je možné se do něj dostat místní autobusovou dopravou.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2020 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA