Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alikanas

Alikanas - informace o letovisku

Alikanas je menší klidné letovisko nacházející se na severovýchodním pobřeží ostrova a navazující na sousední letovisko Alykes. Asi 15 km odtud leží hlavní město ostrova Zakynthos, kam se můžete dopravit pravidelnou autobusovou linkou. Městečko bylo vystavěno u úpatí pohoří Vrachiónas.  Největším lákadlem střediska Alikanas jsou překrásné písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, což ocení zejména rodiny s malými dětmi a začínající plavci. Na plážích máte možnosti si za malý poplatek půjčit lehátka a slunečníky, nebo si vyzkoušet některý z vodních sportů. Z pláže je krásný výhled na sousední ostrov Kefalonie.

V centru letoviska najdete hlavní promenádu s několika tavernami, restauracemi, barem a obchůdky se suvenýry. V Alikanas nezažijete rušný noční ani společenský život, za ním se musíte vypravit nejlépe do hlavního města. Letovisko je vhodné pro všechny, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou. K dispozici jsou zde půjčovny motorek a automobilů. Pěší Příjemnou procházkou se můžete dostat do sousedního letoviska Alykes, které je stejně jako Alikanas ideálním místem pro všechny, kdo chtějí utéct od masového turistického ruchu. Alykes je známé svými mělkými nádržemi, tzv. salinami, sloužícími pro odpařování mořské vody a získávání soli, které dnes však již nejsou v provozu. Z Alikanasu se tam můžete dopravit na koňském povozu.

Nedaleko za Alikanas se nachází krásná pláž Xigia, která je proslulá výskytem léčivých sirných pramenů. Navštívit můžete také vesničku Amoudi, kde ještě není patrný vliv turistického ruchu a místní obyvatelé zde stále dodržují zvyky a tradice a žijí tradičním stylem života.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA