Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Limni Keri

Limni Keri - informace o letovisku

Na jihovýchodním pobřeží ostrova Zakynthos se přímo v Národním parku Zakynthos rozkládá malá příjemná vesnička Limni Keri, někdy též Limni Keriou. Je lemována krásnou písečnou pláží, ze které je výhled na nedaleký ostrov Marathonisi, který je známý také jako Želví ostrov.

Obec Limni Keri vyrostla v úrodném údolí, které místním obyvatelům slouží pro zemědělství. Zabývají se především pěstováním ovoce a zeleniny, sběrem oliv a také chovem domácích zvířat. Kolem dokola se zvedají hory. V dávných dobách se v těchto místech nacházelo jezero, po němž byla také vesnička pojmenována. Pobřežní promenáda, stejně tak jako hlavní třída v centru letoviska, je lemována tavernami, restauracemi, bary, kavárnami, obchody s potravinami i krámky se suvenýry. Naleznete zde pekařství i řeznictví. 

Zdejší písečná pláž je dostatečně prostorná, má pozvolné svažování do Jónského moře, díky čemuž je vhodná i pro děti. Kromě hlavní pláže je možné v okolí letoviska najít i menší soukromé plážičky. Limni Keri rádi navštěvují milovníci vodních sportů, jako je surfing, plachtění nebo potápění. Podle mezinárodní klasifikace je Limni Keri řazeno mezi 4 nejlepší potápěčské destinace Evropy. Kdo má zájem, může si v místním potápěčském středisku zaplatit kurz potápění. Mnoho lidí láká nedaleký ostrůvek Marathonisi, na který je možné se dostat třeba motorovým člunem. Na něm se nachází opravdu pohádková pláž, která je však přístupná jen v určitých ročních obdobích. Je totiž místem, kam želvy přichází naklást svá vejce. 

Za návštěvu kromě ostrůvku Marathonisi stojí také jižní mys Keri, kde se nachází pozoruhodné mořské jeskyně s neuvěřitelně průzračnou vodou. K jeskyním, jižnímu mysu i na okolní pláže vyplouvají několikrát denně výletní loďky, pokud máte zájem, můžete se takovéto poznávací plavby účastnit také. Asi 4 kilometry od Limni Keri se na zeleném pahorku nachází ještě malebná vnitrozemská vesnička Keri, v níž žije asi 700 obyvatel. Její návštěvu rozhodně nevynechejte, je totiž postavená v tradičním řeckém stylu s bílými kamennými domky a úzkými uličkami. Mezi místní atrakce patří sirné prameny a jeden z posledních větrných mlýnů na celém ostrově Zakynthos. 

Během prozkoumávání okolí Limni Keri by vám neměla uniknout nedaleká pláž Marathias, vesnička Lithakia nebo více než 100 let starý maják. Když si pronajmete auto, motorku nebo kolo, můžete si udělat pěkný výlet ke kamenným obloukům Kamares, k pláži Xygia s léčivými sirnými prameny, nebo k některé ze spousty jeskyní v okolí. Známá je především Netopýří jeskyně, Lachtaní jeskyně a Modré jeskyně. Přímo v Limni Keri se nachází zastávka autobusů, kdo chce, může se vypravit také do 10 km vzdáleného letoviska Laganas, které patří k nejživějším na ostrově. Čeká tam na vás bohatý noční život, pestré možnosti nákupů i zábavy. Snadno se dostanete také do hlavního města Zakynthos, které je vzdáleno pouhých 15 km.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA