Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kampion

Kampion - informace o letovisku

Ve středu západního pobřeží ostrova Zakynthos se rozkládá malá turisticky atraktivní vesnička Kampion, někdy nazývaná též zkráceně Kambi. Byla vybudována na útesu nad zálivem Ormos Schiza a návštěvníky tak láká na jedinečné západy slunce. Kochat se výhledem můžete z až 300 metrů vysokých útesů, které kolmo padají k pobřeží. Na své si zde přijde každá romantická duše.

Kampion je jednou z původních ostrovních vesnic, kterým se podařilo přežít ničivé zemětřesení v roce 1953. Nahoře na útesech byly vystavěny tři taverny, jejichž návštěvníci si mohou vychutnávat některou z místních specialit, popíjet dobré víno a užívat si skutečně nádherný výhled. Nevýhodou polohy Kampionu je fakt, že k moři se odtud nedá dostat. Na řadě míst byly sice vybudovány přístupové schůdky, ale jejich zdolávání je poměrně náročné. 

Jediný pohodlný přístup se nabízí až ze sousední vesničky Maries ležící v lesnatém údolíčku asi 5 km směrem na sever. Z Maries vede také sedm kilometrů dlouhá stezka až do skalnatého úzkého zálivu s názvem Stenitis, který ukrývá výtečnou tavernu a jachetní přístav. Kambi se proslavila také ruční výrobou koberců a ubrusů, které patří k tradičním suvenýrům. Transfer z letiště do Kampionu trvá cca 50 minut jízdy.

 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2020 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA