Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kalamaki

Kalamaki - informace o letovisku

Na jižním pobřeží ostrova Zakynthos se v zálivu Laganas rozkládá menší příjemné letovisko Kalamaki, které je známé především díky svým jedinečným písečným plážím. Hlavní pláž je dlouhá několik kilometrů a právem je považovaná za nejkrásnější na ostrově. Pro svou čistotu se stala pravidelným hnízdištěm mořských želv Karet obecných (Caretta caretta), proto bývá v noci uzavřena. Má pozvolné svažování do průzračného moře a tak se stala vyhledávaným místem pro dovolenou rodin s dětmi. Přesto není pláž nikdy přeplněna turisty a vždy zde máte dostatek prostoru pro rozložení svého lehátka a zapíchnutí slunečníku. Najdeme zde i několik menších pláží, které jsou od sebe odděleny vysokými skalami a písčitými pahorky. V písku zde rostou mořské lilie, díky nimž získala celá oblast jakýsi exotický nádech.

V centru letoviska je pro turisty připraveno několik restaurací a taveren lákajících k ochutnávce pravých řeckých specialit. Kromě řady obchodů a obchůdků je zde i poměrně rozsáhlá nabídka pro milovníky nočního a rušného společenského života. Rovněž zde najdete půjčovnu aut, motorek i bankomat. Letovisko se stále rozrůstá a každým rokem přibývají nové ubytovací kapacity i zábavní podniky. Hlavní město Zakynthos je od Kalamaki vzdáleno asi 8 km a funguje zde pravidelné autobusové spojení, stejně jako s letoviskem Laganas. Přibližně 3 km od Kalamaki se nachází letiště, proto přes den musíte počítat s občasným hlukem přistávajících letadel.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA