Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sidari - informace o letovisku

Oblíbené turistické letovisko Sidari ležící na severovýchodním pobřeží ostrova Korfu bylo původně jen malou rybářskou vesničkou, která si do 80. let 20. století žila svým poklidným tempem. Dnes je zde rušné centrum známé svým bohatým nočním a společenským životem. Najdete zde velké množství restaurací, barů, tradičních taveren, nočních klubů i diskoték. Některé bary jsou dokonce uzpůsobeny ke sledování sportovních přenosů, protože jsou vybaveny velkými obrazovkami. Rozmohly se zde i stánky s rychlým občerstvením, cukrárny a kavárny. Není zde nouze ani o anglické „puby“ neboli hospůdky v anglickém stylu, které jsou doslova narvány hosty. Na každém kroku narazíte na nějaký obchod či krámek se suvenýry, základním zbožím, potravinami, ale nakupovat můžete i v supermarketu. Ani butiky se značkovým oblečením zde nejsou ničím výjimečným. K dispozici jsou také směnárny, bankomaty, půjčovny aut, motocyklů, kol, lékařské ordinace, lékárny a jiné služby. Samotné městečko Sidari není ničím příliš zajímavé, za poznání stojí především jeho okolí s překrásnou přírodou.

Jedinečnost Sidari tkví v jeho neobyčejně krásných písečných plážích. Mají pozvolný vstup do moře, proto jsou ideální pro rodiny s dětmi a jako stvořené pro ničím nerušenou relaxaci. Koupání v průzračně čistém Jónském moři je skvělým zážitkem, užijí si také milovníci rekreačního potápění a šnorchlování. Na pláži máte možnost vyzkoušet celou řadu vodních sportů, jako je parasailing, vodní lyžování, wakeboard nebo se věnovat plážovým hrám, například volejbalu.

Pro Sidari jsou charakteristické především zvláštní přírodní útvary ze žlutého pískovce, které vytváří mnoho zátok a úzkých kanálů. Nejznámějším z nich je bezesporu „Canal D´Amour“ neboli Kanál lásky. Jde vlastně o jakousi jeskyni a zamilované dvojice zde mohly podle legendy utužit svůj vzájemný vztah jejím proplaváním. Dnes je již plavání v kanálu zakázáno a to zejména proto, že pískovcové útvary byly turisty poměrně dost poškozeny. Tato oblast se stala jednou z nejfotografovanějších na Korfu a útvary se staly dokonce námětem četných obrazů. Skaliska táhnoucí se k mysu Dratis a dále až k Peroudales sem každoročně lákají obrovské davy turistů. Nezapomenutelným zážitkem je procházka podél pobřeží při západu slunce, což se bude líbit hlavně romantickým duším.

Hlavní město Kerkyra je od Sidari vzdáleno asi 50 km a několikrát denně je mezi těmito městy zajištěno autobusové spojení. Ze sidari se pravidelnou autobusovou linkou můžete dopravit ještě do dalších větších letovisek v této části ostrova, například do Kassiopi.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA