Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Acharavi - informace o letovisku

Na severním pobřeží ostrova Korfu se nachází menší letovisko Acharavi obklopené olivovými háji a bujnou subtropickou vegetací. Vzdálenost do hlavního města Kerkyry je přibližně 40 km. V okolí střediska se rozkládají políčka místních farmářů a zelené pohoří, které láká k výletům na jeepech či k pěší turistice. Acharavi má své kořeny již ve starověky, kdy zde byly postaveny římské lázně. Dnes z nich najdeme už jen pozůstatky staré více než 2000 let.

Acharavi lemuje 6 km dlouhá písčito-oblázková pláž, která zasahuje až do sousedního letoviska Roda. Koupat se můžete v průzračně čistém, azurově modrém Jónském moři.  Pláž má pozvolný vstup do moře a proto je vhodná také pro rodiny s malými dětmi. Na pláži je také možnost vyzkoušet si řadu vodních sportů, jako například vodní lyže, windsurfing nebo paragliding. V těsné blízkosti pláže se nacházejí taverny a restaurace, ve kterých si můžete vychutnat romantickou večeři se sklenkou dobrého bílého vína. V Acharavi nechybí ani dlouhá promenáda se spoustou obchůdků, restaurací, butiků a barů, které lákají k nákupu suvenýrů a řeckých dobrot. Večerní zábava je zaručena v některé z mnoha zdejších diskoték, kde se můžete oddávat tanci až do ranních hodin. Vybrat si navíc můžete, jestli chcete tančit na tradiční hudbu Buzuki nebo dáte přednost moderním rytmům.

Acharavi je také známé svým vodním parkem Hydropolis, který přitahuje návštěvníky ze širokého okolí. Na hosty zde čeká řada bazénů, vodních atrakcí, obchůdků a dokonce o malé ZOO. Za malý poplatek je možné si pronajmout tenisový kurt nebo si zahrát stolní tenis. Ve středisku najdete také řadu bazénů, které jsou přístupné veřejnosti. I když se Acharavi stalo turistickým letoviskem poměrně nedávno, stačilo si již najít spoustu příznivců, kteří se sem každoročně rádi vracejí, především kvůli jeho atmosféře a ideálním podmínkám ke koupání. Dnes je Acharavi již jedním z nejvyhledávanějších míst na ostrově Korfu. Letovisko má pravidelné autobusové spojení s hlavním městem Kerkyrou a také s okolními turistickými městečky. Můžete podniknout výlet třeba do městečka Sidari, jehož hlavním lákadlem je slavný kanál lásky „Canali d´Amore“.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA