Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Paleokastritsa - informace o letovisku

Na severozápadním pobřeží ostrova Korfu se nachází oblíbené turistické letovisko Paleokastritsa, která bývá někdy také nazývána nejkrásnějším místem ostrova. Najdeme ji asi 25 km od hlavního města Kerkyry, schovanou v nádherné zátoce s tyrkysovým mořem. Toto malebné městečko se stalo snad nejnavštěvovanějším místem Korfu a patří mezi hlavní turistická centra s množstvím obchůdků, taveren, restaurací, barů a diskoték, které zaručují bohatý noční život.

Členité pobřeží Paleokastritsy zahrnuje mnoho skalisek, poloostrovů, ostrovů a krásných divokých pláží. Letovisko se rozkládá v oblasti 6 zálivů - Agia Triada, Platakia, Alípa, Agios Spiridonas, Agios Petros a Ambelaki. Pláže jsou zde spíše menší a oblázkové, koupání je umožněno v průzračně čisté vodě Jónského moře. Paleokastritsa nabízí široké možnosti pro vodní sporty, vyzkoušet můžete třeba windsurfing, vodní lyže, jízdu na banánu nebo vodním skútru. Středisko je vyhledáváno potápěči, kteří zde přijíždějí pozorovat bohatý podmořský život. Podmořské jeskyně lákají k romantické projížďce na lodičce nebo šlapadlu.

Turistickým lákadlem číslo jedna je klášter Panagía Theotókos nacházející se na největším ostrůvku v zálivu na vysoké skále. V klášteře z 12. století můžete navštívit muzeum vystavující obrazy, roucha a obrovské velrybí kosti. Ke klášteru vedou úzké uličky zdobené květinami a romantickými zákoutími. V oblasti Paleokastritsy kdysi údajně stával palác krále Alkiona, kde se setkal Odysseus s Nausikou. Krásný výhled do celého okolí poskytuje vyhlídka Bella Vista.  Pokud máte rádi historii, potom vás určitě potěší návštěva mužského kláštera Panny Marie z roku 1228, nebo byzantský hrad Angelokastro stojící na skále naproti Paleokastritsy. Tento hrad ze 13. století je znám také pod názvem „Pevnost andělů“. Mořské útesy jsou zde nazývány Petrokovo, což v překladu znamená „Kamenná loď“. Paleokastritsa je místem, které návštěvníky láká jak krásnou přírodou, bohatou historií, ale také svým společenským životem, proto je vždy zárukou kvalitní dovolené.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA