Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gouvia - informace o letovisku

V zálivu Gouvia na východním pobřeží ostrova Korfu se rozkládá stejnojmenné letovisko Gouvia. Leží v modré laguně, kde je obklopeno skalami a zelení. Do zdejšího přístavu každý den připlouvají výletní lodě i luxusní jachty. Letovisko Gouvia je velmi živé, moderní a nabízí vše potřebné pro strávení pohodové dovolené u moře.

Kvůli své strategické poloze v chráněném zálivu bylo toto místo v minulosti častým předmětem sporu různých národů, které se snažily ostrov ovládnout. V 17. století zde například Benátčané vybudovali přístav a námořní základnu. V 18. století se pak Gouvia úspěšně ubránila tureckému útoku. Ještě dnes je možné na pláži a vidět pozůstatky benátských doků. Nejen tyto, ale i mnohé další památky v okolí vytváří nádhernou atmosféru dýchající historií a připomínají dávné doby mořeplavců a mořských válečníků. Gouvia ukrývá také pozůstatky hradu pocházejícího z období benátské nadvlády. Na nedalekém ostrovním výběžku na druhé straně zálivu je možné spatřit malý kostelík Ipapandí.

Centrum Gouvie nabízí množství nejrůznějších restaurací, taveren, barů, kde kromě tradiční řecké kuchyně můžete ochutnat také kuchyni čínskou nebo třeba italskou. Zábavní podniky zde mají otevřeno až do pozdních nočních hodin, možnosti zábavy jsou v Gouvii naprosto dostačující. Velmi široké jsou rovněž nákupní možnosti, kromě malých krámků se suvenýry zde najdete i velké supermarkety. Do tohoto letoviska po celý rok směřují tisíce návštěvníků nejen z Evropy, ale také z dalších kontinentů. 

Gouvia nabízí krásnou písčito-oblázkovou pláž, která je vybavena lehátky a slunečníky. Najdete na ní samozřejmě i potřebné zázemí ve formě převlékáren, sprch a toalet. Kdo má zájem, může využít možnosti vyzkoušet některý z vodních sportů, jako je třeba windsurfing, šnorchlování, potápění, jízda na vodních lyžích nebo vodních skútrech. Pokud byste si rádi dopřáli divokou jízdu po mořských vlnách, máte příležitost si půjčit loď nebo motorový člun. V Gouvii na návštěvníky čekají různorodé možnosti ubytování. Najdete zde jak jednoduché studentské hostely, tak i luxusní hotely na úrovni.

Z Gouvie je možné podniknout zajímavé výlety za poznáním okolních letovisek a krajiny. Nedaleko se například nachází velmi živý Ipsos, o něco klidnější Dassia a také letovisko Kontokali, jehož součástí je nádherná pláž, která v minulosti několikrát obdržela Modrou vlajku EU za kvalitu. Během přemisťování se z místa na místo budete projíždět olivovými lesíky i citrusovými plantážemi. Celodenní výlet je možné podniknout do hlavního města Kerkyra, kde kromě nespočtu historických památek narazíte také na spoustu obchodů a restaurací. Zdejší malebné uličky doslova vybízejí k romantickým procházkám.

 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA