Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kerkyra - informace o městě

V malebném hlavním městě ostrova Korfu žije asi 100 tisíc stálých obyvatel, což je asi třetina všeho ostrovního obyvatelstva. Vznik Kerkyry se datuje do 6. století našeho letopočtu a k největšímu rozvoji došlo v 15. století, kdy bylo město obehnáno mohutnými hradbami. Město se rozkládá na svazích východního pobřeží a dominuje mu Nová Pevnost z benátského období, což je vlastně pozůstatek původního opevnění města. 

Při návštěvě Kerkyry na vás dýchne kus historie. Procházet se budete po úzkých dlážděných uličkách, kde vás na každém kroku budou lákat nejrůznější obchůdky se suvenýry a všemožným zbožím. Obchodním centrem města je Nikiforova ulice. Ve zdejších obchodech a krámcích můžete nakoupit výrazně levněji než ve střediscích, ale hlavně zde na vás čeká úplně jiná skladba zboží. V centru města narazíte na kostel svatého Spyridona, který je patronem celého Korfu. Kostel se stal významnou dominantou města a rozhodně stojí za návštěvu.

V Kerkyře najdete mnoho památek, které byste si při své návštěvě neměli nechat ujít. Jednou z těchto památek je například náměstí s promenádou Esplanade, které se rozkládá před Starou pevností. Jde o jedno z největších náměstí v Řecku a po pár krocích se z něj dostanete přímo do centra města. Náměstí je obestavěno mnoha zajímavými budovami, jako jsou benátské domy či arkádové budovy a stojí zde také řada soch známých řeckých osobností. Kromě jedinečných staveb nabízí náměstí také posezení v místních kavárnách, restauracích či tavernách. V nedalekém Archeologickém muzeu můžete obdivovat byzantské a antické památky. K vidění je zde také štít chrámu bohyně Artemis, která zobrazuje hlavu Gorgony – Meduzy. Mnoho památek je uchováno také v bývalém Královském paláci, jenž sloužil jako sídlo britského Lorda. Ve Ville Monrepos se narodil princ Filip – manžel britské královny Alžběty. Park Spiadana je místem odpočinku všech Kerkyřanů a navíc se zde o víkendech můžete věnovat hře kriketu. 

Jednou z nejfotografovanějších lokalit Kerkyry a snad i celého ostrova je klášter Vlacherna, který nesmí chybět na žádném propagačním či reklamním materiálu o Korfu. Vystavěn byl na jižním cípu poloostrova Kanoni mimo rušné centrum hlavního města. V sousedství se nachází Myší ostrov Pontikonissi a také kerkyrské letiště, které vyniká nejkratší přistávací drahou v Evropě.

Spojení do Kerkyry je zajištěno pravidelnou autobusovou linkou ze všech koutů ostrova.  Blíže položená střediska jsou s hlavním městem spojená modrými autobusy, ta vzdálenější autobusy zelenými.

 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA