Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Řecko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Řecko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Řecko.

Tip CK BRENNA - jak získat dovolenou za nejvýhodnějších podmínek

Tip CK BRENNA - jak získat dovolenou za nejvýhodnějších podmínek

Snem a cílem každého z nás je prožít skvělou dovolenou za těch nejvýhodnějších podmínek. Máme tím na mysli průběh zájezdu, služby přesně podle očekávání a adekvátní cenu. Právě proto stoupá zájem o FIRST MINUTE zájezdy, tzn. zájezdy se slevou za včasnou koupi. S časovým předstihem si svou letní dovolenou zaplatí cca 35 % zákazníků.

celý článek

 

Dilos – posvátný ostrov

Dilos – posvátný ostrov

Uprostřed Kykladského souostroví se z vod Egejského moře vynořuje vyprahlý, neobydlený, ostrov Dilos (někdy též Délos). Tento ostrůvek o rozloze 3km2 je považován za nejtajemnější ostrov celého Řecka, podle pověsti se právě zde narodila božská dvojčata Apollón a Artemis - děti boha Dia a titánky Létó.

celý článek

 

Andros – ráj na zemi

Andros – ráj na zemi

Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších ostrovů řeckého souostroví Kyklady je Andros, který je díky své poloze v blízkosti Athén oblíbenou prázdninovou destinací pro obyvatele hlavního města. Své jméno získal ostrov po antickém hrdinovi a polobohu Androsovi.

celý článek

 

Amorgos - ostrov v souostroví Kyklady

Amorgos - ostrov v souostroví Kyklady

Do souostroví Kyklady rozesetého v Egejském moři spadá dlouhý a poměrně úzký ostrůvek Amorgos, který v Řecku nepatří k destinacím číslo jedna, co se týče turistické návštěvnosti. Ostrov o rozloze 126,3 km2 tak láká především návštěvníky toužící poznat ryze řecký způsob života, který ještě není ovlivněn masovou turistikou.

celý článek

 

Poloostrov Pilion

Poloostrov Pilion

Ve středním Řecku se v oblasti Thesálie rozkládá poloostrov Pilion, který je opředen mnoha mýty a legendami. Údajně sloužil bohům jako místo odpočinku, kam chodili jíst a pít. Dnes sem za stejným účelem přijíždějí Řekové a stále více turistů, na které zde čekají krásné pláže, příjemné ubytování, rozlehlé lesy, ovocné sady a nedotčené horské vesničky.

celý článek

 

Dovolená - Řecko 2012

Dovolená - Řecko 2012

Už v prvních měsících prodeje letních zájezdů do Řecka zaznamenávají cestovní kanceláře včetně CK BON TON nebývalý zájem o dovolenou s výhodnými slevami za včasný nákup nebo akcemi, při kterých může cestovat dítě zdarma.

celý článek

 

Náměstí Syntagma – srdce moderních Athén

Náměstí Syntagma – srdce moderních Athén

V samotném centru Athén se rozkládá náměstí Syntagma, jehož název by se dal přeložit jako Konstituční náměstí. Je jedním z nejdůležitějších náměstí v řecké metropoli, sídlí zde významné instituce, obchodní společnosti a právě zde probíhá populární výměna stráží příslušníků národní gardy.

celý článek

 

Ostrov Kréta - jeskyně Diktean Andron

Ostrov Kréta - jeskyně Diktean Andron

Ve vnitrozemí východní Kréty se nachází jeskyně Diktean Andron, kde podle pověsti bohyně Rheia porodila boha Dia. Jeho otec Kronos v obavách, že by jednou přišel o svůj trůn, všechny své děti ihned po narození pojídal. Ale v případě Dia tomu bylo jinak, jeho matka jej před krvelačným otcem zachránila.

celý článek

 

Athény - Lykavittos

Athény - Lykavittos

Athénské čtvrti Lykavittos vévodí stejnojmenný kopec, který bývá někdy nazýván také Lykabettos. Jde o největší athénský vrcholek, který dosahuje nadmořské výšky 277 metrů a je viditelný z jakéhokoliv místa v centru řecké metropole. Z jeho vrcholku se naskýtá nádherný výhled, proto si jeho návštěvu rozhodně nenechejte ujít.

celý článek

 

Tinos – místo zjevení Panny Marie

Tinos – místo zjevení Panny Marie

Mezi ostrovy Andros a Mykonos se v Kykladském souostroví v Egejském moři nachází ostrůvek Tinos. Tento hornatý ostrov je významný zejména pro katolíky, nachází se na něm jediné katolické poutní místo v celém Řecku. Pro mnoho lidí je také ostrovem posvátným, někdy bývá označován také jako „Lourdy Egejského moře“.

celý článek

 

Řecká architektura

Řecká architektura

Řecko je od pradávna považováno za kolébku evropské kultury a jeho dávná historie na návštěvníky dýchá téměř na každém kroku. Řekové byli známí pro své dokonalé stavitelské umění, které následně zásadně ovlivnilo další vývoj architektury ve světě. Bylo inspirací pro řadu architektů ve všech možných obdobích a dodnes zastiňuje další umělecké oblasti.

celý článek

 

Ioanina – centrum turecké moci

Ioanina – centrum turecké moci

V severozápadní části Řecka se na břehu jezera Pamvotis rozkládá asi 70 tisícové město Ioanina, které je hlavním městem prefektury Epirus. Město leží v nádherném prostředí a je obklopeno svahy pohoří Pindos. Díky své pohnuté historii však Ioanina dnes připomíná spíše Turecko než Řecko, to jí ale neubírá na jeho kráse.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 
 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA