Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Řecko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Řecko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Řecko.

Zastavení v Heraklionu

Zastavení v Heraklionu

Krétské hlavní město Heraklion je pátým největším řeckým městem. Leží na severním pobřeží ostrova, kde je omýváno Krétským mořem a má své jedinečné kouzlo. Heraklion je správním střediskem Kréty teprve od roku 1972, kdy převzalo kralování po městě Chania.

celý článek

 

Delfy - starověká věštírna a střed světa

Delfy - starověká věštírna a střed světa

V oblasti středního Řecka se severozápadně od Athén rozkládá významné archeologické naleziště opatrující antické město Delfy, jež bylo v minulosti starými Řeky považováno za střed světa. Každý, kdo se rozhodne podniknout cestu za hranice hlavního města, by tak rozhodně neměl návštěvu Delf vynechat.

celý článek

 

Athény

Athény

Na poloostrově Attika se poblíž Sarónského zálivu rozkládá řecká metropole Athény, ve které žije okolo 5 milionů obyvatel, což je téměř čtvrtina řecké populace. Hlavní město Řecka nabízí nespočet kulturních památek a muzeí, bohatý noční život i množství turistických atrakcí. Velkým problémem však bývá značný dopravní ruch a s ním spojený smog.

celý článek

 

Nafplio - nejkrásnější město Peloponésu

Nafplio - nejkrásnější město Peloponésu

Malebné přístavní město Nafplio ležící na východním pobřeží Peloponésu je Řeky označováno za nejkrásnější město celého poloostrova. Jeho kouzlo spočívá nejen v architektuře, ale také v nádherných vyhlídkách a příjemné atmosféře. Navíc se může pochlubit bohatou historií, která se zřetelně odráží i na jeho dnešní podobě.

celý článek

 

Rafina - hlavní přístav pro trajekty

Rafina - hlavní přístav pro trajekty

Na východním pobřeží řeckého poloostrova Attika se nedaleko Athén rozkládá město Rafina, ve kterém se nachází hlavní přístav pro trajekty a rychlé křídlové čluny mířící k nedalekým ostrovům.

celý článek

 

Skiathos – Ostrov mládí

Skiathos – Ostrov mládí

Do souostroví severní Sporady, které se rozprostírá nedaleko východního pobřeží řecké pevniny, náleží ostrov Skiathos, který je doslova Mekkou vyznavačů slunečních paprsků. Masová turistika zde propukla ve velkém, pobřeží lemují nekončené řady stejně vypadajících vil, hotelů, obchodů, barů a restaurací, které postrádají jakousi osobitost.

celý článek

 

Relaxace u Prespanských jezer

Relaxace u Prespanských jezer

Na severovýchodě Řecka se nedaleko hranic s Albánií a Makedonií rozkládají dvě Prespanská jezera – Mikri a Megali Prespa, která jsou nejvýše položenými jezery na celém Balkáně. Toto pohraniční území budí dojem kraje, kam moderní svět zatím nezasáhl. Je tak oázou klidu a pravým rájem pro volně žijící zvěř.

celý článek

 

Mani – poloostrov kamenných věží

Mani – poloostrov kamenných věží

Poloostrov Mani je pomyslným třetím „prstem“ Peloponésu a zároveň je nejjižnějším místem evropského kontinentu. Podle pověsti se právě zde nachází legendární Hádesův vchod do podsvětí. Každý, kdo do Mani zavítá, bude překvapen nevlídností zdejší krajiny, která je navíc posetá tajuplnými kamennými věžovými domky.

celý článek

 

Vravron - naleziště známé také pod názvem Bauron

Vravron - naleziště známé také pod názvem Bauron

Nedaleko Athén se rozkládá rozsáhlé naleziště Vravron známé také pod názvem Bauron. Leží asi 8 km severovýchodně od Markopoulonu a kromě trosek dávných staveb zde dnes najdete i zajímavé muzeum a malou vesnici.

celý článek

 

Elounda – luxusní krétské letovisko

Elounda – luxusní krétské letovisko

Elounda je jedním z nejlepších a nejluxusnějších letovisek na Krétě. Leží v Mirabellském zálivu a její okolí tvoří jedna velká laguna, kde je spousta zeleně, klid pro relaxaci i dostatek možností zábavy. Je směsicí starověku a moderní doby, na své si zde proto přijdou jak milovníci historie, tak i lidé toužící po luxusu plážového střediska.

celý článek

 

Athény - Muzeum Benaki

Athény - Muzeum Benaki

V athénské čtvrti Kolonaki se na rohu Národního parku nachází Muzeum Benaki, které je jednou z nejdůležitějších řeckých institucí, jež se snaží uchovat a chránit kulturní odkaz helénismu. Je jedním z největších a také nejstarších muzeí v Řecku.

celý článek

 

Karystos s pevností Castello Rosso

Karystos s pevností Castello Rosso

Na nejjižnějším výběžku ostrova Evia, který je po Krétě druhým největším řeckým ostrovem, se nachází atraktivní městečko Karystos, kterému dominuje středověká pevnost Castello Rosso.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 
 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA