Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Řecko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Řecko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Řecko.

Karpathos – opuštěný ráj

Karpathos – opuštěný ráj

Řecký ostrov Karpathos, patřící do Dodekanéského souostroví, bývá často považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů v zemi. Může za to zdejší různorodá krajina, zelené stráně, skaliska, písečné pláže a nádherně azurové moře. Lidé sem jezdí načerpat energii a vychutnat si tu pravou Řeckou atmosféru, která na ostrově panuje.

celý článek

 

Kavala – vstupní brána k ostrovům Egejského moře

Kavala – vstupní brána k ostrovům Egejského moře

Kavala je velkým rušným přístavním městem situovaným na severu Řecka, v prefektuře Makedonie, která vyniká nejen zeměpisnou, ale také historickou a politickou rozmanitostí. Samotné město je považováno za vstupní bránu k ostrovům na severu Egejského moře a severního Dodekaneského souostroví.

celý článek

 

Mystras – ráj archeologů

Mystras – ráj archeologů

Na poloostrově Peloponés se poblíž města Sparta rozkládají trosky okouzlujícího byzantského města Mystras. Jde o významnou archeologickou lokalitu a vyhledávaný cíl turistů. Tato významná historická a kulturní památka byla zapsána v roce 1989 na Seznam světového dědictví UNESCO.

celý článek

 

Metsovo - Řecko nejsou jen pláže

Metsovo - Řecko nejsou jen pláže

Ve středním Řecku se v nadmořské výšce 1200 metrů rozkládá horské městečko Metsovo, v němž vládne nezávislý duch místních horalů. Město je důkazem toho, že Řecko není jen zemí pláží a azurového moře, ale na své si zde přijdou také milovníci hor, zimních sportů a pěší turistiky.

celý článek

 

Ostrov Korfu - bezvadná dovolená v Řecku

Ostrov Korfu - bezvadná dovolená v Řecku

Řecký ostrov Korfu je nejsevernějším a druhým největším z Jónských ostrovů. Leží na západ od řecké pevniny, nedaleko italského “podpatku“ a řadí se mezi nejzelenější a nejatraktivnější řecké ostrovy. Díky své poloze má příznivé klima a bohatou vegetaci. Často se také setkáváme s označením “smaragd Středomoří“.

celý článek

 

Symi – ochutnejte nejlepší řecký chléb

Symi – ochutnejte nejlepší řecký chléb

Nedaleko tureckého pobřeží se z hlubin Egejského moře vynořuje malinkatý řecký ostrůvek Symi, který svého času proslul jako největší producent mořských hub na světě i jako strategické místo během válečných výprav. Je těžké uvěřit, že v dobách největší slávy zde žilo 30 tisíc lidí, tedy ještě více než na sousedním mnohem větším Rhodosu.

celý článek

 

Spetses - cíl bohatých Athéňanů

Spetses - cíl bohatých Athéňanů

Řecký ostrov Spetses ležící v Egejském moři patří mezi nejzelenější ostrovy v Argo-Sarónském souostroví. Ostrov je proslulý nejen krásnou přírodou, ale také okázalou architekturou. Láká hlavně bohaté Athéňany a movitější turisty.

celý článek

 

Gournia – pozůstatky minojského města

Gournia – pozůstatky minojského města

Asi 19 km od hlučného a moderního letoviska Agios Nicolaos se rozkládá jedno z nejlépe dochovaných minojských měst na Krétě. Starověká Gournia byla objevena na samém počátku 20. století americkou archeoložkou Harriet Boyd-Hawes. První archeologické práce zde proběhly v roce 1904.

celý článek

 

Epidaurus - rodiště Apollonova syna

Epidaurus - rodiště Apollonova syna

Epidaurus je jedním z nejkrásnějších archeologických nalezišť nejen na Peloponésu, ale v celém Řecku. Nachází nedaleko Korintského průplavu a své návštěvníky láká především zdejší dochované starověké divadlo. Na obnově dalších částí lokality se neustále pracuje.

celý článek

 

Chios – Mastixový ostrov

Chios – Mastixový ostrov

Nedaleko pobřeží Turecka se rozkládá poměrně rozlehlý řecký ostrov Chios (někdy též Hios), jehož břehy jsou omývány vodami Egejského moře. Přestože je ostrov porostlý bujnou vegetací, nabízí údolí i hory, krásné pláže a azurově modré moře, jezdí sem překvapivě málo turistů. Můžete zde tak poznat původní a ryze řecký způsob života.

celý článek

 

Mýkonos – modrobílá pohádka

Mýkonos – modrobílá pohádka

Malý kamenitý ostrov Mýkonos se nachází uprostřed Egejského moře a je součástí řeckého souostroví Kyklady. Lidé jej milují pro jeho neopakovatelnou atmosféru, krásné pláže a třpytivě azurové moře. Na svých jachtách sem za odpočinkem a zábavou připlouvá také řada světových celebrit. Mýkonos toho kromě lenošení na plážích ale nabízí mnohem víc.

celý článek

 

Knossos – Evansovo dědictví

Knossos – Evansovo dědictví

Jednou z nejznámějších archeologických lokalit v Řecku jsou pozůstatky minojského paláce v Knossu nacházející se na ostrově Kréta. Palác najdeme asi 5 kilometrů jižně od hlavního města Heraklionu a dnes patří k největším atrakcím ostrova. Říká se, že kdo neviděl Knossos, jako by ani nebyl na Krétě.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 
 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Létáme na Řecké ostrovy: Kréta, Rhodos, Kos, Rhodos, Zakynthos, Korfu,... z Brna, Prahy a Ostravy. Z široké nabídky společně vybereme tu nejlepší dovolenou pro Vás. S námi cestujete již 29. sezónu!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA