Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Limenaria

Limenaria - informace o letovisku

Limenaria je druhým největším letoviskem ostrova Thassos a nachází se na jeho jižním pobřeží. Její historie není sice příliš bohatá, ale zato poměrně zajímavá. Limenaria byla založena obyvateli vesničky Kastro, ale o její rozvoj se zasloužili až osadníci z Malé Asie a Thrákie, kteří sem přišli na počátku 20. století, aby zde těžili rudu. Oblast byla velmi bohatá na přírodní zdroje, proto sem v roce 1903 přišla německá firma Speindel a začala železnou rudu dobývat. Následně byl na skále nad městečkem vystavěn i zámek Palataki, který společně se sousedním přístavem tvoří zajímavou kulisu a upoutá každého návštěvníka.

Limenaria je vyhlášená také svými krásnými písečnými plážemi, z nichž nejznámější je Metalia, nad kterou se tyčí již zmíněný zámek. Další oblíbenou pláží je nedaleká Tripiti. Na plážích máte možnost si pronajmout slunečníky, lehátka a vyzkoušet celou řadu vodních sportů, nebo se věnovat plážovým hrám, jako je třeba volejbal. Díky bohatému podmořskému životu je Limenaria hojně navštěvovaná také milovníky potápění a šnorchlování. Koupání je umožněno v průzračně čistém a teplém moři. Díky skvělým podmínkám ke koupání, ale i pro cenovou dostupnost veškerých služeb a zboří je Limenaria ideálním místem pro rodiny s dětmi.

Podél pláže vede pobřežní promenáda lemovaná nejrůznějšími obchůdky, restauracemi a tavernami s výhledem na moře. Pokud ji projdete celou, dostanete se až do malého rybářského přístavu, kde je možné také posedět v některé tradiční řecké taverně a pochutnat si na čerstvé rybě nebo plodech moře. Kromě obchodů a restaurací se v Limenarii nachází ještě banky, pošta, lékárny, půjčovny aut a jízdních kol. K nočním radovánkám vás bude lákat množství diskoték, klubů a barů, kde se můžete oddávat tanci až do brzkých ranních hodin. Mladí mohou navíc navštívit diskokluby Bolero a Barel nacházející se na svazích asi 2 km za letoviskem, kde zažijí neopakovatelnou atmosféru.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA