Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Limenas

Limenas - informace o letovisku

Město též známé jako Thassos Town dostalo jméno Limenas proto, aby se nepletlo se stejným názvem ostrova. Limenas je hlavním městem ostrova Thassos a zároveň jeho největším a nejrušnějším střediskem. Je situováno v širokém zálivu na severním pobřeží ostrova. Představuje jakousi jeho vstupní bránu a stalo se domovem pro více než 3000 obyvatel. Název města je odvozen od slova, které v překladu znamená „přístav“. Ve městě dnes najdeme přístavy dva – jeden nový pro trajekty a jeden starý, kde kotví hlavně výletní a rybářské lodě. Celé město je obehnáno zbytky 2,5 tisíce let starého opevnění. V centru se nachází celá řada archeologických památek, které dávají místu jedinečnou magickou atmosféru. Jde například o pevnost Akropole, amfiteátr, tržiště Agora nebo pozůstatky Apollónovy svatyně. Tyto historické památky se v Limenasu snoubí s moderní a tradiční řeckou architekturou. Milovníci historie by určitě neměli vynechat návštěvu malého Archeologického muzea, kde jsou vystaveny artefakty, keramika a mince nalezené na ostrově.

Podél celého města se táhne dlouhá promenáda lemovaná obchůdky s pestrou nabídkou zboží, bary, restauracemi a tavernami, které lákají na voňavé řecké speciality. Procházkou se dostanete až k novému a posléze i starému přístavu. Do města pravidelně proudí davy turistů přijíždějících ze středisek Kavala a Keramoti, které jsou nejblíže letišti. Obzvláště v hlavní turistické sezóně jsou ulice města doslova přeplněny návštěvníky. Městské pláže situované za starým rybářským přístavem nejsou nijak výjimečné, lepší je se vydat lodním taxi na nedaleké pláže v Makryammos nebo Golden Beach. Přesto si zde můžete za poplatek půjčit lehátka i slunečníky a užít si příjemného posezení v kavárnách a plážových barech.

Na své si zde přijdou lidé, kteří mají rádi rušný noční a společenský život, ale i rodiny s dětmi, pro které mají hotely připraven bohatý program. Pokud chcete město lépe poznat, doporučujeme si zapůjčit kolo, motorku, nebo auto. V Limenasu jsou také široké možnosti sportovního vyžití. Na nedaleké pláži v Makryammos jsou návštěvníkům k dispozici tenisové kurty, vybavení pro stolní tenis, plážový volejbal nebo všelijaké vodní sporty.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA