Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Skala Rachoni

Letovisko Skala Rachoni bylo původně jen malou rybářskou vesničkou, která se postupem času s rozvojem cestovního ruchu proměnila v malebné a vyhledávané centrum na severozápadě ostrova Thassos. Najdeme jej přibližně 12 km od hlavního města Limenas a 3 km od druhého největšího přístavu na ostrově – Skala Prinos. Skala Rachoni je prvním letoviskem, na které narazíte, vydáte li se z Limenasu směrem na západ. Letovisko obklopuje jedinečné panorama hor a staleté olivové háje o tisíci stromech. Hlavním vývozním produktem ostrova jsou chutné olivy, olivový olej, voňavý med i silná hroznová pálenka.

Skala Rachoni se pyšní dlouhými písečnými plážemi s pozvolným vstupem do moře, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi a méně zkušení plavci. Pláže se táhnou až k přístavu Skala Prinos a nabízí dostatek sportovního vyžití. Vyzkoušet můžete celou řadu vodních sportů nebo se věnovat plážovým hrám, jako je například volejbal. Koupání je umožněno v křišťálově čistém a azurově modrém moři. Podél pláží se táhnou štíhlé topoly, listnaté morušovníky a husté borovice, které návštěvníkům poskytují příjemný stín. Občerstvit se můžete v plážových tavernách, restauracích či pizzeriích s výhledem na moře, kde máte možnost si objednat i čerstvou rybu nebo plody moře.

Kromě krásných a čistých pláží zde naleznete také klid, pohodu a příjemnou atmosféru. Nedaleko letoviska se rozkládají původní horské vesničky Rachoni a Agios Georgios, kde jsou k vidění tradiční řecké domky, náměstí s platany a kafetériemi. Tyto vesničky byly po nějaký čas místem, kde byl vychováván zakladatel egyptské královské dynastie Mehmed Ali. Pokud byste chtěli navštívit tradiční řecký trh, vydejte se do Skaly Prinosu, kde se pravidelně každý týden konají. Skala Rachoni má zajištěno pravidelné autobusové spojení s hlavním městem a dalšími významnými ostrovními středisky. Lodní spojení navíc funguje i s Kavalou.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA