Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Psalidi - informace o letovisku

Letovisko Psalidi se nachází na východní straně ostrova Kos, přesněji na úseku pobřeží od města Kos po mys Psalidi, kde stojí jeden hotel vedle druhého. Je to klidné předměstí živoucí metropole města Kos s přírodní oblázkovou pláží.

Po celé délce pobřežní komunikace spojující Psalidi a město Kos je mnoho restaurací, obchodů, barů, půjčoven motocyklů a kol. Pravidelné spojení s hlavním městem Kos zajišťují místní linky. Autobusové spojení je zde v Psalidi na velmi dobré úrovni. Najdete tu i cykloturistickou stezku, která je v Řecku velmi neobvyklá. Ve městečku Psalidi naleznete i tradiční řecké taverny, různé bary a obchůdky.

Stále se rozrůstající středisko s hotely a ostatními ubytovacími kapacitami jsou soustředěny v pobřežním nížinném pásu, který se po několika stovkách metrů zvedá a vytváří pohoří, které vyplňuje téměř celé vnitrozemí. V celé oblasti se nacházejí převážně písčito-oblázkové pláže s průzračně čistou vodou. Na pláži je dobrá nabídka vodních sportů, převážně windsufringu. Z této oblasti je za dobrého počasí dobře vidět turecké pobřeží.

Tipy na výlety

Ve vzdálenosti 12 km se nachází přírodní termální pramen, který vyvěrá pod příkrou skalní stěnou. Koupel v léčivé lázni působí blahodárně díky obsahu síry a patří k velmi vyhledávaným místům na ostrově.

Turecko – Bodrum
Dovolená na ostrově Kos není kompletní bez návštěvy blízké Asie a samozřejmě Turecka. Z přístavu Kos se po celní kontrole dostanete na palubu lodi a po 45 minutách připlujete do Bodrumu. Bodrum je malé město s velmi hezkým přístavem a letitou historií. Z přístavu pojedete na vyhlídku za městem, kde bude panoramatický výhled na přístav a pláž Bodrum. Průvodce vám objasní vše o historii města a poté budete pokračovat návštěvou velkého zlatnictví, kde můžete vidět výrobu šperků.

Řecký večer
Večerní exkurze, kde máte možnost navštívit typickou vesnici Zia a důvěrně poznat řecký způsob jídla, pití a tance. Během večera uvidíte přehlídku řeckých tanců, poté vás tanečníci pozvou na taneční parket, kde se s nimi můžete učit tančit.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA