Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Agios Fokas - informace o letovisku

Na východním pobřeží ostrova Kos je situováno oblíbené prázdninové letovisko Agios Fokas, které uspokojí jak milovníky poklidné a ničím nerušené dovolené, tak i turisty, kteří hledají rušný noční život. Od hlavního města Kos je totiž vzdáleno přibližně 8 kilometrů a skoro každých deset minut do něj jezdí městský autobus. Cesta trvá přibližně 15 minut.

Letovisko Agios Fokas je lemováno krásnou písčito-oblázkovou pláží omývanou průzračně čistými vodami Jónského moře. Na dně se mohou objevit ostřejší kamínky, proto je doporučována obuv do vody. Hlavní pláž je dlouhá, čistá, a jelikož má pozvolný vstup do moře, tak i bezpečná. Na pláži se můžete věnovat celé řadě vodních sportů, jako je například windsurfing, kiting, jízda na vodních lyžích nebo skútrech. Oblíbené je také potápění nebo šnorchlování. Moře je za obzorem již ohraničeno tureckým pobřežím. Kromě hlavní pláže se v okolí vyskytuje ještě další množství menších zátok s plážemi.

V samotném centru Agios Fokas najdete jen několik málo obchůdků se základním zbožím a suvenýry a také restaurace lákající na tradiční řecké speciality. Žádné velké možnosti nákupů a zábavy přímo v Agios Fokas ovšem nehledejte. Jde o velmi poklidné letovisko, kde zažijete nerušenou letní dovolenou. Celá tato část ostrova se dá doporučit všem generacím, jak rodinám s dětmi a seniorům, kteří chtějí přes den relaxovat na plážích, tak i mladým lidem toužícím se po večerech bavit v nedalekém Kosu, který je hlavním centrem turistiky. V hlavním městě na vás čeká nespočet restaurací, taveren, cukráren, barů a obchodů. Místní diskotéky a kluby s živou hudbou zajišťují zábavu až do ranních hodin.

Určitě se během dovolené v Agios Fokas vypravte na procházku podél pobřeží a prozkoumejte blízké okolí. Nedaleko letoviska se nachází horké termální prameny, které jsou oblíbeným cílem turistů. Prameny vznikly v důsledku značné sopečné aktivity ostrova a vtékají do přírodního bazénku tvořeného malými skalisky. Návštěvníci se dnes mohou ponořit do příjemné lázně o teplotě až 50 stupňů Celsia. Termální prameny v Agios Fokas jsou slané, zcela čiré a nemají žádný zápach. Skvělou možností jak prozkoumat a poznat ostrov Kos je zapůjčit si auto nebo motorku. Při svých cestách jistě objevíte řadu kostelíků, archeologicky významných míst i muzeí. Je zde stále co dělat a co poznávat.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA