Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kefalos - informace o letovisku

Kefalos je hlavní středisko ostrova Kos. Leží na jeho západě a dodnes si uchovalo tradiční řeckou atmosféru. Kefalos leží 43 km od hlavního města Kos. Je proslulé kilometry dlouhých písečných pláží s pozvolným vstupem do vody a bohatou nabídkou vodních sportů. Malé kavárny, různé taverny a tradiční obchůdky s pestrou nabídkou dotvářejí obraz místa. V Kefalosu najdete výbornou příležitost ke koupání s vlnami na zdejší pláži s dunami, kterou ani v hlavní sezoně nenavštíví příliš mnoho turistů.

Kilometry dlouhých písečných a smíšených pláží s pozvolným vstupem do moře jsou vyhledávány nejen turisty, ale také domácími z celého ostrova. Široká nabídka vodních sportů, surfování, plážový volejbal a další letní atrakce – to všechno je Kefalos. Středisko s nezapomenutelnou prázdninovou atmosférou, nasáknuté nočním životem a zároveň poskytující klid při procházkách pobřežní promenádou, která ústí do malého přístavu.

Za návštěvu stojí také staré město Kefalos, lákadlo pro ty, kteří hledají kousek historie a neváhají pro nádherný výhled překonat i obtížný skalnatý terén. Přibližně v místech dnešního Kefalosu se kdysi rozkládalo první hlavní město ostrova Kos – Astipaléa, které bylo roku 412 zničeno silným zemětřesením a potom obyvateli opuštěno. Horská vesnička Kefalos skýtá pohled na zachovalé antické divadlo, na jejím konci se nachází jeskyně s významnými archeologickými nálezy. Z této oblasti pochází i unikátní velmi aromatický tympánový med. Ten si můžete zakoupit v místních obchodech. V tradičních tavernách můžete ochutnat místní vyhlášené rybí speciality, které jsou domorodci považovány za nejlepší na ostrově.

Pokud vás omrzí lenošení u tyrkysově čistého moře, vydejte se objevovat ostrov na kole, je to jedinečná možnost, jak poznat víc. Ve vnitrozemí ostrova se ukrývá několik vesnic, ve kterých vás ovanou tradiční vůně ostrova: Zia, Pyli, Asfendiou nebo Zipari žijí svým pokojným tempem. V některých z nich domácí nabízejí různé druhy koření, med s oříšky, výšivky a ručně tkané koberce, které jsou pěkným suvenýrem.

Přeprava po ostrově je velmi jednoduchá – kromě místních autobusů, auta či mopedu můžete využít kolo, které je díky nenáročnému terénu nejoblíbenějším dopravním prostředkem. A když se nasytíte jednoho ostrova, okolo jsou další – Kalymnos, Pserimos, Nissyros, Leros, Patmos na vás čekají.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA