Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kardamena - informace o letovisku

Středisko Kardamena se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova asi 30 km od města Kos. Moře je o něco klidnější než na severním pobřeží, dlouhá písečná pláž láká k procházkám. Je zde také mnoho malých oblázkových a písečných zálivů.

Kardamena je kdysi rybářská a rolnická vesnice ležící na jižním pobřeží ostrova Kos. Charakter moderní architektury Kardameny neumožňuje vytvořit intimní prostředí, ale jejím hlavním lákadlem je přes 9 km dlouhá písečná pláž s pestrou nabídkou vodních radovánek a sportů. Na mnoha úsecích pobřeží jsou ploché břehy, které jsou ideální především pro děti. A kdo se poněkud vzdálí od hlavních pláží letoviska Kardamena, najde si místečka, kde nebude naprosto nikým rušen od dokonalé relaxace.

Jihozápadně od Kardameny odkryli archeologové pozůstatky antického sídla Halássarna, které mělo kdysi více obyvatel než dnešní turistické centrum. Světlo světa opět spatřily zbytky Apollonova chrámu, základny helénského divadla a mnohých svatyní. Krásná procházka z Kardameny vás zavede nahoru k pevnosti Johanitů u vsi Andimáchia. Každoročně se 8. září slaví v Kardameně svátek Bohorodičky a začátkem září tu pořádají vinobraní.

Tip na výlet

Dominantou města je přístav pro lodě plující na nedaleko vzdálený sopečný ostrov Nissyros. Výhledem na tento ostrov se můžete kochat z mnoha kaváren, restaurací nebo barů, které stojí přímo na pobřeží.

Nissyros
- jeden z nejznámějších ostrovů souostroví Dedecanese je ostrovem vulkánů. Po cestě lodí (asi 1 hodina) se dostanete do přístavu na ostrově Nissyros, odkud se po krátké cestě autobusem dostanete až k sopce. Průvodce vám objasní vše o sopce a také historii ostrova. V kráteru sopky ucítíte sílu lávy hřmící pod vašimi nohami. Svědkem jsou bublající jezera bahna a stříkající gejzíry. Budete si myslet, že okolo vás je měsíční krajina.

Po návratu z přístavu budete mít možnost navštívit město Mandraki s úzkými uličkami a uvidíte modře a bíle malované domy. Po krátké procházce můžete navštívit Pangia Spiliani, jeden z nejkrásnějších klášterů.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA