Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kos - informace o městě

Na ostrově Kos se nachází stejnojmenné hlavní město Kos, kde žije asi 15 tisíc stálých obyvatel. Najdete zde největší přístav na ostrově, kterému dominuje středověká pevnost Johanitů, jenž patří mezi hlavní turistická lákadla. Pevnost zdobí antické sochy a nedaleko se tyčí dvě turecké mešity. Do přístavu každé ráno připlouvají rybáři s čerstvými úlovky. Kolem přístavu je rozeseto několik restaurací, taveren, kaváren a barů lákajících k posezení s výhledem na moře. Oblast kolem přístavu je jakýmsi centrem města i celého ostrova a ve večerních hodinách ožívá hudbou z diskoték a klubů. Město je tak učeno spíše lidem, kteří se rádi baví a mají rádi rušný noční a společenský život. Úzké uličky jsou lemovány množstvím obchůdků a krámků s nejrůznějším zbožím.

Město Kos je však zajímavé také z historického hlediska. Na náměstí Platia Eleftherias se vypíná mešita Defterdar. Na tomto náměstí můžete navštívit i archeologické muzeum, kde je uschována sbírka římských soch a mozaik z 3. století. Jedinečná je také originální socha Hippokrata nalezená v Odeonu. Pokud projdete branou Porta tou Forou narazíte na ruiny starověkého antického města Asklépieion ze 4. století př. n. l. Na náměstí Platanou se navíc nachází jeden z nejstarších stromů v Evropě, tzv. Hippokratův platan starý 700 let. Z náměstí se pak můžete vydat po mostě přes palmovou promenádu do hradní pevnosti, odkud se vám naskytne nádherný výhled na moře, přístav i větší část hlavního města. Kromě těchto památek zde najdete ještě celou řadu dalších zajímavých staveb, jako například nymphaeum s podlahovou mozaikou, gymnasion, dům s mozaikou Evropy či ruiny lázní.

Hlavní město je známo také díky své lékařské univerzitě, kam pravidelně docházel i průkopník moderní medicíny – Hippokrates. Značná část obyvatelstva ostrova Kos je muslimského vyznání, proto i v hlavním městě narazíte na tureckou čtvrť. Rozkládá se mezi starou akropolí a přístavem.

Ostrov Kos je ideální pro cykloturistiku, jelikož je převážně rovinatý a nemusíte zde překonávat žádná náročná převýšení. Kolem se tak dostanete téměř kamkoliv a vyjde vás to velmi levně. Dojedete například do zapadlých horských vesniček, které doposud nejsou zasaženy masovým turismem a žijí svým tradičním a poklidným způsobem života. Z těchto vesniček se vám naskytne jedinečný výhled na panorama Egejského moře. Vybrat si rovněž můžete z široké nabídky autobusových či lodních fakultativních výletů, které jsou zaměřeny na poznávání ostrovních památek. Hlavní město má navíc zajištěno pravidelné autobusové spojení s významnými letovisky na ostrově. Jde o levný a spolehlivý způsob dopravy.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA