Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Poros - informace o letovisku

Na jihovýchodním pobřeží ostrova Kefalonie se rozkládá velmi oblíbené prázdninové letovisko Poros. Kolem se rozprostírají úchvatné zalesněné kopce pohoří Pahni a Atros s jedinečnou ostrovní přírodou. Pod horou Atros, která měří 895 metrů nad mořem, se nachází nejstarší klášter na ostrově. Jeho návštěvu byste jistě neměli během dovolené vynechat. Odtud se vám naskytne jedinečný výhled do okolí. Poros je rozdělen skalnatým výběžkem na dvě části – přístav a městečko. Tento přístav patří mezi jeden z hlavních na ostrově a je také druhý největší. Samotné městečko Poros je plné romantických zákoutí, úzkých uliček se spoustou taveren a restaurací s typicky řeckou atmosférou a skvělou kuchyní.

Břehy jsou omývány průzračně čistou mořskou vodou, která láká k příjemnému koupání. Široké písčito-oblázkové pláže mají pozvolný vstup do moře, vyhledávají je tak nejen rodiny s dětmi, ale také nezkušení plavci. Na plážích máte možnost vyzkoušet celou řadu vodních sportů, jako je například windsurfing, kiting, paragliding, jízda na vodních skútrech, lyžích nebo na banánu. Sportovní nadšenci si v blízkosti pláže mohou zahrát třeba basketbal nebo volejbal. V okolí Porosu se dají najít i menší zastrčené pláže, kde budete úplně sami a nikým nerušeni.

V centru letoviska se rozprostírá malebné náměstí s promenádou, která je lemovaná řadou obchůdků a krámků se suvenýry. Kromě obchůdků jsou v romantických zákoutích vtěsnány i kavárničky a cukrárny lákající k posezení s nádherným výhledem na širé moře. Všude kolem rostou vysoké palmy poskytující příjemný stín. Poros je poklidné městečko, které ve vás zanechá příjemné vzpomínky.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.

Prázdninové zastaveníčko na Porosu

Prázdninové zastaveníčko na Porosu

Poros je považován za nejkrásnější ze Saronských ostrovů. Ať už s tímto tvrzením souhlasíte nebo ne, je to v každém případě jedno z nejklidnějších míst, kde se můžete bezstarostně oddávat relaxaci a užívat si příjemné chvíle vaši dovolené u moře.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA