Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Spartia - informace o letovisku

Asi 12 kilometrů jižně od hlavního kefalonského města Argostoli se nachází velmi příjemné letovisko Spartia. Rozkládá se v krásném zálivu, který je otočen směrem na jih, ale zároveň je ze severu lemován hradbou skal a kopců. Spartia je podhorskou vesnicí, která je skvěle chráněna před nepříjemnými severozápadními větry.

Kopce v okolí Spartie jsou velmi úrodné, mnoho místních obyvatel se proto i v dnešní době věnuje zemědělství, zejména tedy pěstování ovoce a zeleniny. Velmi se zde daří olivám, pomerančům, citrónům a vinné révě. Centrum Spartie tvoří malé náměstí, kde najdete několik taveren, kaváren a obchůdků s nejrůznějším zbožím. Zdejší restaurace jsou vyhlášené rybími specialitami, jejich ochutnávku byste tak rozhodně neměli vynechat. Zakoupit zde můžete jak potraviny, tak i suvenýry. Spartia je spíše poklidné letovisko, kde nemůžete očekávat žádnou bujarou noční zábavu. Pokud tohle na dovolené vyhledáváte, raději si zvolte jinou destinaci. Centru obce dominuje krásný kostelík se zvonicí.

Co se týče ubytování, tak Spartia nenabízí ani žádné velké hotely a hotelové komplexy. Návštěvníci jsou ubytováváni v příjemných malých penzionech, vilkách nebo rodinných hotýlcích. Většina ubytovacích kapacit je umístěna do bohaté zeleně a v blízkosti pláže. Zdejší pobřeží je dosti členité, najdete zde písečnou pláž s pozvolným vstupem do vody, ale také skalnatá místa s útesy, která jsou vhodná spíše pro vyznavače šnorchlování a nudisty. Pokud jste na dovolené s malými dětmi, je třeba dobře zvolit místo pro koupání. Dá se však říct, že na své si zde přijde každý, turisté hledající společnost i romantici, kteří chtějí mít soukromí a hledají pro sebe klidný koutek stranou od lidí.

Spartia je tak vhodná zejména pro rodiny s dětmi, starší páry nebo novomanžele na líbánkách. Mladá generace, která se ráda baví a užívá si bujarého nočního života, by se měla poohlédnout asi po něčem jiném. Možností je také dojíždět za zábavou do nedalekého hlavního města Argostoli, které je dostupné pravidelnou autobusovou linkou.

Spartia se může pochlubit velkou námořnickou tradicí. Je například rodištěm kapitána Evangelose Panase, který v bitvě proti Turkům u Lala velel kefalonským korábům. V minulosti se zde tradoval zajímavý a pěkný námořnický zvyk vysílat proplouvajícím lodím pomocí zrcadel blýskavé pozdravy. Lodě na ně následně odpovídaly.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA