Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lixouri - informace o městě

Lixouri je po hlavním městě Argostoli druhým největším městem ostrova Kefalonie. Najdeme jej na poloostrově Palliki a žije zde kolem 3 tisíc obyvatel. Do města se dostanete nejen autobusem, ale i pravidelnou lodní linkou. Pro Lixouri jsou typické úzké klikaté uličky lemované množstvím obchůdků s nejrůznějšími drobnostmi a suvenýry. Jednou z hlavních památek Lixouri jsou zbytky starověkého města Pali.

V centru města se rozprostírá velké čtvercové náměstí obklopené platany, které poskytují příjemný stín. Posezení v kavárně, cukrárně či taverně ve stínu stromů je tak velice příjemné. Podél pobřeží se táhne široká promenáda, která láká hlavně k večerním romantickým procházkám. V Lixouri panuje pohodová a mírumilovná atmosféra. Milovníci historie mohou navštívit pěkné muzeum z 19. století, kde se seznámí s historií města i celého ostrova.

V blízkosti Lixouri se nachází několik krásných písčitých pláží. Jednou z nich je například pláž Lepeda, ke které vede cesta lemovaná opunciemi, agáve, oleandry a ibišky. Tato pláž je stejně jako pláž Xi tvořena červeným saharským pískem. Za malý poplatek si zde můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Pláž má pozvolný vstup do moře, proto je vhodná pro děti i pro méně zdatné plavce. Koupání je umožněno v průzračně čistém moři, kde můžete provozovat také celou řadu vodních sportů. Najdete zde však i řadu dalších menších pláží, které vám poskytnou potřebné soukromí. Místní pláže se řadí k těm nejkrásnějším na ostrově.

Pokud budete chtít poznat i jiná zajímavá místa v oblasti, navštivte třeba některé z dalších letovisek jako je Agia Efimia, Lassi, Poros, Sami, Skala nebo Xi. Pravidelnou lodní linkou se můžete vypravit také do hlavního města Argostoli, cesta zabere jen asi 25 minut.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA