Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Prázdninové zastaveníčko na Porosu

Poros je považován za nejkrásnější ze Saronských ostrovů. Ať už s tímto tvrzením  souhlasíte nebo ne, je to v každém případě jedno z nejklidnějších míst, kde se můžete bezstarostně oddávat relaxaci a užívat si příjemné chvíle vaši dovolené u moře.

Poros je podobně jako většina řeckých ostrovů vulkanického původu. Skládá se ze dvou částí – malého skalnatého ostrova Sferia a mnohem větší a rušnější Kalavrie, na které se také nachází převážná většina hotelových komplexů a pláží. Obě místa jsou spojena mostem. První stavba, kterou při příjezdu na Poros spatříte je bílá hodinová věž, tyčící se nad ostrovem Sferia. Z jejího vrcholku, na který se dostanete po zdolání neuvěřitelného množství schodů, se vám naskytne nádherný výhled na přístav a zdejší malebnou krajinu.

Na Kalávrii si pak můžete udělat malý výlet k pozůstatkům Poseidonova chrámu. Ten byl na počest vládce moří postaven pětset let před Kristem z žulového kamene, jež se dovážel na ostrov ze sousední Aeginy. Ve čtvrtém století jej však zničilo zemětřesení a tak tu dnes uvidíte především základy kdysi mohutných staveb. Mezi nimi je umístěna i bysta Demosthena, významného řeckého řečníka, který se na Porosu po pozření otráveného nápoje vydal na věčný odpočinek. Pokud jste vášnivými příznivci antických památek, navštivte malé archeologické muzeum, v němž jsou vystaveny exponáty právě z míst, kde stával Poseidonův svatostánek. O duchovní vývoj dnešních obyvatel dbají především  představení z kláštera, jež zde v 18. století nechal vystavět athénský biskup Iakovos II jako díky za své uzdravení po požití vody z místního pramene. Léčivou vodu tu můžete ochutnat dodnes, ale spíše doporučujeme v sousední kavárničce vyzkoušet vynikající retsinu, která má také bezpochyby velice zázračnou moc.

Ale na řecké ostrovy se jezdí především za mořem a nádhernými plážemi. Ty se na Porosu rozprostírají v jeho jižní části, přičemž na severu dominují olivové a citrusé háje. Pláže jsou tu písčito-kamenité a na všech si můžete pronajmout lehátko se slunečníkem, abyste se hned v prvních dnech dovolené nespálili. K dosažení úplné dokonalosti pak už chybí jen krátké posezení v příjemné místní taverničce nad lahodnou moussakou či souvlaki.

Ostrov Poros se nachází v Saronském zálivu, nedaleko Athén. Cesta z přístavu Pireus trvá rychlým člunem (Flying Dolphin, Flying Cats) přibližně 1 hodinu a zaplatíte 18 EUR. Zhruba na polovinu vás přijde cesta klasickým trajektem, která však trvá přes dvě a půl hodiny.

Článek byl zobrazen 6 440 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA