Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Leptokarie

Leptokarie - informace o letovisku

Na úpatí hory Olymp dosahující výšky 2917 metrů nad mořem se rozkládá snad nejvyhledávanější letovisko Olympské riviéry – Leptokaria. Původně zde byla jen rybářská osada s několika domky, ta se však rozrostla v živé turistické městečko, které vyhledává jak náročná klientela, tak i rodiny s dětmi. Dnes zde žije asi 3500 stálých obyvatel, kteří se živí především cestovním ruchem. Celá oblast je zásobována průzračnou vodou stékající z ledovců nedalekého Olympu, která je hodnocena jako nejlepší pitná voda v Řecku. Panuje zde příjemné mikroklima se stálými teplotami minimálním množstvím srážek. Kvůli zdejšímu klimatu sem přijíždí také spousta astmatiků a alergiků na ozdravné pobyty.

Pláže v Leptokarii jsou dlouhé a písečné, s pozvolným vstupem do moře. Voda Egejského moře, které omývá celé pobřeží Olympské riviéry je považována za jednu z ekologicky nejkvalitnějších v celém Řecku. Vyzkoušet si zde můžete některý z vodních sportů, jako je například jízda na vodních lyžích, na skútrech, paragliding, windsurfing, nebo jízda na banánu za motorovým člunem. Na pláži máte možnost si zahrát třeba volejbal. V centru města byl vystavěn lunaparku, kterého si užijí především rodiče s dětmi. Největšími atrakcemi jsou trampolíny, kolotoče, obří skluzavky či okružní jízda místním vláčkem. Dále zde najdete hlavní ulici s množstvím ochodů, restaurací a taveren, které se probouzejí k životu spíše až ve večerních hodinách. V mnohých restauracích se dokonce setkáte s jídelním lístkem napsaným i v češtině. Ceny jsou zde také docela blízké našim poměrům. Každé úterý se zde konají tradiční trhy, jejichž návštěvu byste si neměli nechat ujít. O zábavu se postarají diskotéky hrající moderní i tradiční řeckou hudbu a také bary. Romantické jsou večerní procházky po promenádě.

Pokud si v Leptokarii vypůjčíte auto nebo motorku, můžete se vydat na výlet do pohoří Olympu vzdáleného jen 5 km, zajet si do Athén, ke klášterům Meteora, Soluně nebo Aquaparku. V okolí Leptokarie se nachází také spousta historických objektů a vykopávek, které budou zajímat především milovníky historie.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!

Olympská riviéra – ti bohové museli být šílení

Olympská riviéra – ti bohové museli být šílení

Turisty nejvyhledávanější místo ve středním Řecku s kilometry oblíbených písčitých pláží, průzračným Egejským mořem, bohatým společenským životem a populárními památkami – to je Olympská riviéra, území, vinoucí se 23 kilometrů po úpatí bájné hory Olympos, sídla řeckých bohů.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA