Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Platamonas

Platamonas - informace o letovisku

Platamonas bylo ještě poměrně nedávno jen nepříliš významnou rybářskou vesničkou, která se za posledních pár let rozvinula v živé přímořské letovisko Olympské riviéry. Je ideálním místem pro trávení letní dovolené, nabízí totiž odpočinek, zábavu i sportovní vyžití. Na své si zde přijdou návštěvníci všech věkových kategorií.

Platamonas se rozkládá asi jen tři kilometry severně od dalšího významného letoviska Nei Pori. Toto malebné přímořské městečko protíná hlavní třída lemovaná obchody se suvenýry, potravinami i oblečením. Jsou zde také četné butiky, minimarkety a stánky s ovocem a zeleninou. O hladové žaludky turistů se postarají četné restaurace a taverny nabízející tradiční řecké speciality, zejména tedy dary moře. Pokud chcete jen něco menšího na zub, můžete se zastavit u některého z rychlých občerstvení.

V centru Platamonas se tyčí pěkný kostel, ale dominantou letoviska jsou pozůstatky mohutného křižáckého hradu Platamon z 13. století situovaného na skále nad mořem. Po dlouhá staletí měl významnou strategickou polohu a ochraňoval pobřeží před blížícími se nepřáteli. Druhá světová válka mu však zasadila těžkou ránu, byl vybombardován německou armádou. V letech 1973 až 1989 probíhaly na hradě rozsáhlé vykopávky. Pokud je dobrá viditelnost, dohlédnete od hradu až na nejvyšší vrchol pohoří Olymp, horu Mytikas tyčící se do výšky 2917 metrů nad mořem.

Platamonas se může pochlubit krásnou dlouhou písčitou pláží, která byla oceněna Modrou vlajkou kvality. Díky pozvolnému svažování do moře je tato pláž vhodná i pro malé děti a nepříliš zdatné plavce. Pobřeží je omýváno průzračně čistým mořem a kdo má zájem, může se věnovat některému s řady nabízených vodních sportů. V posledních letech vyrostlo v letovisku několik nových ubytovacích kapacit. Pokud hledáte na dovolené klid, ubytujte se raději v okrajové části Platamonas, kde najdete pohodovější vesnickou atmosféru.

Letovisko ve večerních hodinách dost ožívá, o zábavu se zde starají četné diskotéky, kluby a bary. Jakmile se setmí, vyrážejí lidé na procházky a jen tak korzují městem.  Ve zdejším přístavu kotví nejen loďky místních obyvatel, ale také drahé jachty zahraničních návštěvníků. Příjemnou procházkou podél pobřeží se můžete dostat až do sousedního Nei Pori, kde na vás čeká další nepřeberná nabídka zábavy, nakupování a kulinářských zážitků.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA